Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 154
Členov: 0
Spolu: 154
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • Makros74
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  LETO S PLYNOVKAMI IV. : BERETTA 92F
  Asi žiadna iná zbraň nie je tak medializovaná, žiadna nie je tak často kopírovaná, o žiadnej sa netvrdí tak často a bohorovne, že je najkvalitnejšou a najspoľahlivejšou zbraňou pod slnkom. Európska kráska vo výzbroji mnohých armád, policajných zborov, či špeciálnych jednotiek, vrátane amerických. Jej silueta sa stala symbolom, pravidelne sa používa na rôznych piktogramoch, mnoho ľudí si pri vyslovení pojmu 'pištoľ' predstaví jej nezabudnuteľné tvary. Nespočet ďalších ju považuje za svoju predĺženú ruku, za súčasť seba samého. Beretta 92F...

  Je teda len samozrejmé, že sa táto zbraň nachádza vo výrobnom programe snáď každej firmy produkujúcej airsoftové zbrane. Iste nie náhodou sa pred zhruba desiatimi rokmi v časopise ABC objavila ako prvá recenzia na airsoftovú zbraň vôbec práve Beretta 92S (vo verzii plastikový model, všimnite si ale cenu :) od firmy Tokyo Marui. Vďaka tejto recenzii som sa dostal ku svojej prvej airsoftovej zbrani (samozrejme manuálna Beretta 92F), a tiež nie náhodou je mojou najobľúbenejšou 'airsoftkou' Beretta Tactical Master (mierne upravená 92G Elite).

  Vzhľadom na to, že som mal Berettu v manuálnom prevedení, ako aj mierne upravený plynový Tactical Master, asi sa nevyhnem občasným porovnaniam týchto zbraní.

  Musím sa priznať, že balenia airsoftových zbraní od firmy Tokyo Marui ma vždy fascinovali, jednoduché, napriek tomu krásne, výstižné, účelné. Keď som ale videl krabice nových maruiáckych blowbackových plynoviek, bol som uchvátený. Elegantný celočierny vrchnák z kvalitného matného papiera, dobrá fotografia, čierny polystyrén - proste láska na prvý pohľad. V Japonsku evidentne vedia, že obal predáva.

  V krabici sa, ako to u Marui býva zvykom, nachádza okrem zbrane a zásobníka, 200 ks BB, tyčka na čistenie hlavne, farebný katalóg produktov, hromada ďalších papierov v 'čajovom' jazyku a pár terčíkov. Zbraň je vypracovaná do najmenších detailov, bicí mechanizmus i poistky funkčné podľa skutočnosti, realistická rozborka, veľkokapacitný celokovový zásobník na 26 BB-čiek. Hromada kovových dielov okrem dlhej trvanlivosti zabezpečuje realistickú váhu - okolo 740 g so zásobníkom. Moja stará manuálna Beretta bola prepracovaná omnoho menej - poistky napevno, bicí kohút takisto. Zásobník v podobe tenkej rúrky na 15 BB-čiek, len zopár kovových závaží, celková váha okolo 350 g. Ale to bolo dávno :) Keď som pozrel do manuálu, kde je aj kompletný nákres so zoznamom dielov, zistil som, že 90% dielov Beretty 92F je zhodných s Tactical Masterom, ktorý má len mohutnejší záver, nastaviteľné mieridlá, ergonomickú rukoväť, taktický bicí kohút a kratšiu vonkajšiu hlaveň (nie tú airsoftovú).

  Priznám sa, že keď som Berettu vzal do ruky, rukoväť pôsobila dosť umelohmotným dojmom v porovnaní s 'tvrdo-gumenou' ergonomickou rukoväťou Tactical Mastera. Celkovo som mal pocit, že klasická Beretta je oproti Tacticalovi dlhá a vychudnutá :) Trochu ma zamrzeli tie pevné mieridlá, navyše ma prekvapilo, že na nich nemá zvýraznenú trojbodku.
  Všetky pohyblivé diely chodia úplne hladko, potichu, vydávajúc len sympatický kovový zvuk (najmä naťahovanie bicieho kohúta). Takisto naťahovanie záveru je plynulé a tiché. Ak nahliadnete do vnútra natiahnutého záveru zistíte, že väčšina vnútorností okolo piestu je umelá. Najmä tŕň, zasúvajúci BB-čka do hlavne by som očakával kovový, podobne ako u Beretty od firmy KSC. Ale stále si vravím, že Japonci vedia, čo robia.

  Ako klasicky pripomeniem, že ventil zásobníka je pre čo najmenšie úniky plynu pri plnení treba utesniť, najlepšie cykloventilom za pár korún, narezaným na cca 2 mm hrubé krúžky a proti vypadnutiu tesnenia zabezpečte izolačnou páskou perforovanou pre ventil fľaše. Plnenie BB-čiek je relatívne pohodlné, treba len stiahnúť bežec na pružine do spodnej polohy a cez mierne tesné umelohmotné sedielko 'našúpať' gule. Odporúčam všimnúť si nákres v manuále, ako správne radiť BB-čka v zásobníku. Zároveň si dávajte pozor, aby sa vám bežec nevyšmykol, celkom slušnou silou totiž vpáli do umelého sedielka a môže dojsť k jeho poškodeniu (zvlášť nepraktické pri chvatnom dobíjaní v akcii, ale v rukaviciach takmer nemožné).

  Streľba z Beretty je veľmi príjemným zážitkom, obohateným o silný blowback, veľkú presnosť a rýchlosť strely presahujúcu 300 FPS. Na jedno naplnenie plynom vystrieľate z Beretty 25 - 30 rán, vo veľkom teple sa podarí aj viac. Podľa moje skúsenosti zásobník dodávaný k zbrani zdrží tých 26 rán, náhradný, kúpený v Muničáku okrem viac než dvojnásobnej výdrže vykazuje aj silnejší blowback. Neviem, či je to pravidlo, alebo náhoda. Uvidím, keď kúpim ďalší zásobník. Rovnako ako Tactical Master, aj klasická Beretta je tak presná, že ju môžete v budove kľudne použiť na snajprovanie (s veľkou presnosťou do 30 m).

  Na záver len musím skonštatovať, že svojími výkonmi i spracovaním patria výrobky firmy Marui k tomu najlepšiemu, čo na našom trhu je a ich zakúpením určite neurobíte chybu. Rovnako je na tom Beretta 92F. Jedná sa o jednu z najkvalitnejších plynoviek, akú som kedy držal v ruke. Cena 7000,- Sk však nie je najnižšia a preto tí s nižším rozpočtom zrejme siahnu po niektorej z taiwanských plynoviek.

  Seriál o plynovkách nateraz ukončím megarecenziou, porovnávajúcou tri Glocky od dvoch výrobcov, ktorú zverejním v najbližších dňoch. V blízkej budúcnosti sa k tematike plynových airsoftových zbraní určite vrátim, nakoľko viacerí z vás si žiadajú ďalšie recenzie, najmä lacnejších non-blowbackových pištolí, ktoré sú tak trochu opomínané. Tiež by som chcel otestovať plynové revolvery, ktoré sú v našich zemepisných šírkach skôr paranormálnym javom.

  Technické parametre:

  názov: Beretta 92F
  typ: gas blowback
  výrobca: Tokyo Marui, Japan
  dĺžka: 217 mm
  váha: cca 490 g (bez zásobníka), cca 740g (s plným zásobníkom)
  Hop-Up: áno
  strelivo: 0.20g
  bicí mechanizmus: double action
  kapacita zásobníka: 26 (+1)
  úsťová rýchlosť: 305, 301, 289 FPS
  cena v Muničáku: 7 000,- Sk
  voliteľné doplnky: náhradný zásobník
  výrobca originálu: Pietro Beretta, Italy

  UPIR
  1-st AirSoft Team Brezno
  E-m@il: upir@upirsoft.sk

  Zbraň zapožičal Muničák
  http://www.akcnesporty.sk
   

  Napísal UPIR dňa 25.06.2003
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Zbrane
  · Iné články od: UPIR


  Najčítanejšie články na tému Zbrane:
  Recenzia CYMA CM.028 AK-47

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 4.75
  hlasov: 4


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Re: LETO S PLYNOVKAMI IV. : BERETTA 92F (Skóre: 1)
  mathew dňa 25.06.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Bici mechanizmus je single action/double action.  Re: LETO S PLYNOVKAMI IV. : BERETTA 92F (Skóre: 1)
  Scorpion (scorpion@armada.sk) dňa 25.06.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.swtg.sk
  pjeknaaaa recenzia!! :)
  ...este by to xelo porovnanie tejto kraaasky s KSC M9!! TO BY MA STRAAASNE ZAUJIMALO... ;)  Gucci Belts (Skóre: 1)
  likewise dňa 06.11.2012
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  For years, the area's weavers Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] have used banana and sisal fibers to make their wares. They are now Louis Vuitton Belts [www.louisvuittonbeltscp.com] turning to hyacinth because of its abundance.But if the weavers' craft Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] is flourishing, many in the local fishing community are suffering. Gucci Belts [www.guccibeltsun.com] Water hyacinth grows into a thick bed of waxy leaves and violet flowers that cover the Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] surface of the lake. It is native to South America but was introduced in Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] Africa in the late 1800s. The plant species can double its mass every five Coach Factory Online [www.coachoutletb1.com] days, according to scientists.Because of its dense growth, it blocks sunlight Coach Outlet Online [www.coachoutlethcs.com] from reaching the lake's native aquatic plants, which affects fish and Coach Outlet Online [www.coachoutlethcs.com] other marine life-- and those who make their livelihoods catching them.Lake Coach Online Outlet [www.coachfactorystorebg.org] Victoria, Africa's largest lake,  Coach Outlet (Skóre: 1)
  likewise dňa 09.11.2012
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Finally, English has been
  Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] forming compound words Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] and affixing existing words separately Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] from the other Germanic Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] languages for over Coach Factory Online [www.coachoutletwo.com] 1500 years and has different Coach Factory Online [www.coachoutletwo.com] habits in that regard. Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] For instance, abstract Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] nouns in English may Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] be formed from native words by the suffixes "?hood", "-ship", Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlinesc.com] "-dom" and "-ness". Coach Outlet Store [www.coachoutletonlinelsa.com] All of these have Louis Vuitton Purses [www.louisvuittonoutletct.com] cognate suffixes Louis Vuitton Bags [www.louisvuittonoutletti.org] in most or all other Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] Germanic languages, but Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] their usage patterns have diverged, as Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] German "Freiheit" vs.  Coach Outlet Online (Skóre: 1)
  django1 dňa 17.04.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  In vain Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]to comfort myself with the Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]thought that I could get through Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]more work in the winter undistracted Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]by thoughts of cricket grounds Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletmona.com]and country houses. In vain, equally, Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsnai.com]to tell myself that I could stay Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]in bed later in the mornings. Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletnos.net]Even the thought of after-breakfast Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]pipes in front of the fire left Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]me cold. But now, suddenly, I am Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]reconciled to autumn. I see quite Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]clearly that all good things must Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletmona.com]come to an end. The summer has Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsnai.com]been splendid, but it has lasted Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]long enough. This morning I welcomed True Religion Jeans [www.truereligionjeansftc.com]the chill in the air; this morning True Religion Outlet [www.truereligionjeansct.com]I viewed the falling leaves with True Religion [www.truereligionjeanssi.com]cheerfulness; and this morning I Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletic.com]said to myself, "Why, of course, Michael Handbags Outlet [www.michaelkorsets.com]I'll have celery for lunch." Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsoutletnio.com] which are good for the complexion, Michael Kors Outlet Stores [www.michaelkorsetoutletbeo.com]but there is no doubt that celery Chanel Outlet Online [www.chaneloutletmobai.com]stands high on the list. After Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletina.com]the burns and freckles of summer one Louis Vuitton Handbags [www.louisvuittonoutletine.com]one's elbow.  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...  guowenhao0713 (Skóre: 1)
  django1 dňa 13.07.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao0713
  asics shoes [www.asicss.co]
  longchamp handbags [www.longchampoutlet.name]
  lebron james shoes [www.lebronjamesshoes.in.net]
  nike trainers [www.niketrainers.me.uk]
  chelsea jersey [www.chelseajerseystore.com]
  rolex watches uk [www.rolexwatches-uk.co.uk]
  longchamp outlet [www.longchampoutlet.name]
  seattle seahawks jerseys [www.seattleseahawksjersey.us]
  chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com]
  fivefingers shoes [fivefingersshoes.saynotoarcticdrilling.org]
  swarovski jewelry [www.swarovski.in.net]
  true religion outlet [www.truereligionoutlet.org]
  celine outlet [www.celineoutletus.com]
  golden state warriors jerseys [www.warriorsjersey.com]
  burberry handbags [burberry.top10outlets.com]
  ugg boots [uggboots.shoeshine.cc]
  polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlet.in.net]
  fred perry sale [www.fredperrypoloshirts.com]
  burberry outlet online [www.burberryoutletonline.in.net]
  futbol baratas [www.futbol-baratas.com]
  kate spade handbags [katespade.sarahshandbag.com]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  nike free uk [www.nikefreerunning.org.uk]
  christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutlet.name]
  abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch-hollister.es]
  mlb jerseys [www.cheapmlbjerseys.net]
  christian louboutin sale [www.christianlouboutinonline.us.com]
  michael kors handbags [www.michaelkorsusa.us]
  tiffany and co jewelry [www.tiffanyandco.in.net]
  hermes birkin [www.hermesbirkin.org]
  hollister clothing [www.hollisterclothingstore.net]
  salvatore ferragamo [www.ferragamo.eu.com]
  karen millen uk [www.karenmillens.co.uk]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  Čítať zvyšok komentára...  guowenhao0713 (Skóre: 1)
  django1 dňa 13.07.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao0713
  asics shoes [www.asicss.co]
  longchamp handbags [www.longchampoutlet.name]
  lebron james shoes [www.lebronjamesshoes.in.net]
  nike trainers [www.niketrainers.me.uk]
  chelsea jersey [www.chelseajerseystore.com]
  rolex watches uk [www.rolexwatches-uk.co.uk]
  longchamp outlet [www.longchampoutlet.name]
  seattle seahawks jerseys [www.seattleseahawksjersey.us]
  chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com]
  fivefingers shoes [fivefingersshoes.saynotoarcticdrilling.org]
  swarovski jewelry [www.swarovski.in.net]
  true religion outlet [www.truereligionoutlet.org]
  celine outlet [www.celineoutletus.com]
  golden state warriors jerseys [www.warriorsjersey.com]
  burberry handbags [burberry.top10outlets.com]
  ugg boots [uggboots.shoeshine.cc]
  polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlet.in.net]
  fred perry sale [www.fredperrypoloshirts.com]
  burberry outlet online [www.burberryoutletonline.in.net]
  futbol baratas [www.futbol-baratas.com]
  kate spade handbags [katespade.sarahshandbag.com]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  nike free uk [www.nikefreerunning.org.uk]
  christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutlet.name]
  abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch-hollister.es]
  mlb jerseys [www.cheapmlbjerseys.net]
  christian louboutin sale [www.christianlouboutinonline.us.com]
  michael kors handbags [www.michaelkorsusa.us]
  tiffany and co jewelry [www.tiffanyandco.in.net]
  hermes birkin [www.hermesbirkin.org]
  hollister clothing [www.hollisterclothingstore.net]
  salvatore ferragamo [www.ferragamo.eu.com]
  karen millen uk [www.karenmillens.co.uk]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  Čítať zvyšok komentára...  Re: LETO S PLYNOVKAMI IV. : BERETTA 92F (Skóre: 1)
  django1 dňa 27.03.2019
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  qqq canada goose jackets [www.canadagoosecoats.co.uk]
  polo outlet [www.polo-outlets.com.co]
  coach handbags [www.coachhandbagsfactoryoutletonline.us.com]
  birkenstock [www.birkenstockoutlet.us.org]
  nmd adidas [www.adidas-nmd.us.com]
  fitflop [www.fitflop.in.net]
  nfl jerseys [www.cheapnfljerseysnike.us.com]
  cheap michael kors bags [www.cheapmichaelkorshandbags.us.org]
  lacoste polo shirts [www.lacostepoloshirts.us.com]
  coach outlet [www.coachoutletonline.org]
  hydro flask cup [www.hydroflaskcupsale.com]
  coach outlet [www.coachoutletonline.org]
  coach outlet online [www.coachoutletstore-online.us.com]
  moncler jackets [www.monclerjackets.me.uk]
  asics shoes [www.asics.us.com]
  canada goose jackets [www.canadagoosecoats.co.uk]
  cheap ray ban sunglasses [www.rayban-sunglassesonsale.us.com]
  coach outlet [www.coachoutletonline.org]
  off-white clothing [www.off-whiteclothing.us.org]
  nike factory outlet [www.nikeoutletfactory.us.com]
  mbt shoes [www.mbtshoes-outlet.us.com]
  coach outlet clearance [www.coach-outletonlineclearance.us.com]
  cheap jordans free shipping [www.cheapjordans.com.co]
  jordan retro [www.jordanretro.name]
  kate spade handbags [www.katespadehandbags.us.com]
  philadelphia phillies jerseys [www.philadelphiaphilliesjerseys.us]
  prada outlet store [www.pradaoutlet-store.us.com]
  coach outlet [www.coachoutletonline.org]
  polo ralph lauren [www.ralphlaurenpolo.us.org]
  celine outlet [www.celine-outlet.us.com]
  st louis cardinals jerseys [www.stlouiscardinalsjerseys.us]
  giuseppe zanotti [www.giuseppe-zanotti.us.com]
  off white clothing [www.offwhite-clothing.com]
  colora

  Čítať zvyšok komentára...


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.