Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 163
Členov: 0
Spolu: 163
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 
Plánovač akcií
Najbližšie plánované akcie:
 
Posledné inzeráty
Navštívte burzu:
 
Zľava v Muničákoch
Stav objednávok:
Bratislava
Suma: 408 (24%)
Košice
Suma: 0 (0%)
 
Vyhľadať


 
TM Tactical Master (gas blowback)
Keď sa povie Beretta, je každému všetko jasné, keď sa ale povie NETRADIČNÁ Beretta, začína to byť zaujímavé. Tactical Master totiž NETRADIČNOU Berettou je.

Ufff... Tak neviem odkiaľ začať. Najrozumnejšie by bolo pozastaviť sa pri všeobecnom názore populácie na zbrane. Veľmi veľká časť ľudí si totiž myslí, že zbrane sú a priori zlé, vražené, zvrátené. Neuvedomujú si však, že zbrane patria k ľudstvu a sprevádzajú ho už od počiatkov. Neuvedomujú si, že zbraň v prvotnom ponímaní bol nástroj na získanie obživy a na ochranu spoločenstva pred dravcami. Okamžite sa však našli jedinci, ktorí tieto zbrane pozdvihli proti iným zástupcom svojho druhu – či už z emocionálnych, alebo mocenských dôvodov. Tak vznikli prvé šarvátky, ktoré neskôr prerástli vo väčšie konflikty a vojny. Ale v každom z takýchto konfliktov bola zbraň len nástrojom, prostriedkom, nie iniciátorom. Tým bol a je vždy človek, jeho zlé, vražedné a zvrátené konanie. Ale prečo to všetko spomínam? Z jediného dôvodu – aby bolo jasné, že zbraň neoslavujem ako nositeľa skazy a ničenia, ale ako krásny výtvor ľudského umu a šikovnosti. Ako vec obdivovaniahodnú, pretože zbraň, ktorej sa táto recenzia týka je obdivuhodná.

Dlhú dobu som hľadal v rozličných zdrojoch Berettu označenú menom Tactical Master, no bezvýsledne. Až keď sa mi táto zbraň ocitla v rukách pochopil som – Tactical Master (ďalej len TcM) je slovná hračka, pretože inicály TM sú zároveň iniciálmi výrobcu tejto airsoftovej zbrane – Tokyo Marui z Japonska. Ako predloha im poslúžila moderná Beretta 92G, onačovaná tiež ako Elite. Jedná sa o odvodeninu zo slávnej Beretty 92F, ktorá svoje kvality osvedčila pri dvojnásobnom víťazstve tendra na zbraň americkej armády a polície, čo keď vezmeme do úvahy jej európsky pôvod, je zárukou kvality samo o sebe. Od tej doby mnoho amerických (a nielen tých) vojakov ospievalo kvalitu a spoľahlivosť týchto zbraní v akcii a Beretty sa začali vyrábať priamo v USA pod označením M9. Čím sa teda TcM líši od klasickej Beretty 92? Na prvý pohľd je to predovšetkým ergonomicky tvarovaná rukoväť, ktora umožňuje ešte lepšie a pevnejšie uchopenie zbrane, ďalej je to mohutnejší a viac hranatý záver s dvojitým drážkovaním pre čo najpohodlnejšie naťahovanie, odľahčený bicí kohút a kratšiu hlaveň, ktorá už neprečnieva cez záver, čo bolo jedným z typických znakov 92-kového radu.

To všetko si človek môže všimnúť už na kryte inak celočiernej krabice, kde okrem veľkej fotografie zbrane je zvýraznených sedem nových implementovaných prvkov oproti predchádzajúcemu modelu M92F Military Model. Musím povedať, že zbraň v čiernej krabici pôsobí naozaj impozantným dojmom, nakoniec môžete sami posúdiť podľa priloženej fotografie.V balení sa okrem zbrane nachádza zásobník, tyčka na čistenie hlavne, 200ks BB o hmotnosti 0,20g, katalóg s manuálom v japončine a sada terčov. Zbraň má samozrejme v hlavni zastrčenú červenú gumenú zátku kôli bezpečnému prenosu a vďakabohu u zbraní od Marui nenájdeme červené zafarbenie hlavne, typické napr. pre KSC.

Počul som už viacero názorov na držanie TcM v ruke, i niekoľko sťažností na tvarovanú rukoväť, ale mne zbraň do ruky sadla ako šitá namieru. Vďaka kovovým vnútornostiam a celokovovému zásobníku váži TcM skoro 800g, čo jej dodáva ešte väčší pocit realistickosti. Vynikajúco spracované ABS plasty s matným povrchom je na len veľmi tažké rozoznať od kovu, pokiaľ si na ne človek nesiahne. Tiež kovové časti (poistky, spúšť, bicí kohút) vyzerajú výborne, ale zdá sa, že budú mať tendenciu sa odierať. Celkovo TcM v ruke pôsobí mohutnejším a vďaka kratšej hlavni aj kompaktnejším dojmom, než štíhla a dlhá M92. Náznak vývrtu hlavne opäť len prispieva k realističnosti zbrane. Odporúčam však zatrieť ústie kovovej airsoftovej hlavne, aby v čiernej 'veľkej' hlavni nepôsobila rušivo.Keďže TcM je z rady plynoviek so systémom blowback (zabezpečuje spätný chod záveru tzv. ‘kopanie’ a poloautomatický mód), pred streľbou je nutné do zásobníka natlačiť plyn. (odporúčaný je štandardný HFC134a, po upgrade výrobca odporúča aj silnejší HFC22). Tu je však prvý problém – ventil na zásobníku nemá od výroby žiadne tesnenie, preto napĺňanie bez neho by viedlo k veľkým únikom plynu. Našťastie predajca – Akčné športy s.r.o. tento problém rieši k spokojnosti zákazníka – na ventil zásobníka vkladajú malé gumené tesnenia. S troškou praxe a po prezretí si obrázkového manuálu nie je naplnenie zásobníka plynom žiadny problém. Tiež naplnenie zásobníka strelivom je rýchle. Potom stačí len zásobník zaraziť do zbrane, natiahnuť záver a začať strieľať (samozrejme, predtým treba vybrať gumenú zátku z hlavne :). Z vlastných skúseností odporúčam strieľat aspoň na vzdialenosť 7-10m, zvlášť v uzavretom priestore (v byte) príde vhod ‘odchytávač’ striel. Vystrelené projektily majú totiž veľkú úsťový rýchlosť a silu (okolo 0,7 J) a aj odrazená strela dokáže narobiť veľké škody (snáď nemusím ani pripomínať zásady bezpečnosti – ochrana očí a žiadne živé bytosti v oblasti streľby a ani v jej blízkosti!!!).Ak niekto z vás pozná klasické manuálne airsoftové zbrane a prípadne už niekedy strieľal zo skutočnej pištole, tak blowbackový TcM sa musí okamžite stať jeho miláčikom! Zbraň sa chová takmer realisticky, má veľmi silný spätný chod, ľudovo povedané ‘kope ako divá’! Priznám sa, blowback ma chytil za srdce, pretože sa asi najviac blíži streľbe zo skutočnej zbrane. Po každom výstrele záver kopne dozadu, natiahne zo zásobníka nové BB-čko a zbraň je pripravená k ďalšiemu výstrelu. Skúsený strelec je tak schopný vystrieľať plný zásobník – 26 gulí za niekoľko sekúnd (aj neskúsený, ale ten zase nič netrafí :). Po vystrelení poslednej gule zostáva záver v zadnej polohe, čiže ak máte náhradný zásobník, stačí ho zaraziť, odistiť poistku záveru a strieľa sa ďalej. Tu by som este chcel upozorniť na plastový (!) záchyt zásobníka, čo je pre mňa takmer nepochopiteľné.

Ku streľbe samozrejme patrí aj terč a k nemu vyhodnocovanie presnosti streľby. V tomto ohľade niet čo TcM vyčítať. Na vzdialenosť do 10m je tak presný, že je možné cielene strieľať na jedno a to isté miesto! Niekoľkokrát po sebe sa mi dokonca podarilo trafiť skôr vystrelenú guľku, uviaznutú v kartóne odchytávača. Na väčšie vzdialenosti je možné bez problémov trafiť bežné terče s vysokou presnosťou (na 15m zostreliť najmenší kelímok z jogurtu, na 20m dvojlitrovú plastovú fľašu), teda TcM nájde svoje uplatnenie nielen pri bojoch v budove (kde je vďaka svojej kadencii a razancii neohroziteľná), ale aj pri bojoch na väčšie vzdialenosti. Spomínané vlastnosti TcM vykazoval aj pri použití 0,25g streliva, len s následným menším celkovým dostrelom a výraznejšou balistickou krivkou pri väčších vzdialenostiach, stále však veľmi prijateľnou aj vďaka dobrému Hop-Up systému. TcM má síce horizontálne nastaviteľné mieridlá, ale kus, ktorý sa dostal do rúk mne, túto korekciu vôbec nepotreboval.Trošku horšie je to s výdržou plynu. Ak u iných plynoviek (napr. KSC M9) je možné na jedno naplnenie plynou vystrieľať viac než dva zásobníky (cez 50-60 gulí), u TcM sa budete musieť uspokojiť s cca 36-40 BB-čkami. To je zatiaľ najviac, čo som z nej dostal. Tento problém sa však dá vyriešiť priebežným dopĺňaním plynu spolu s dobíjaním BB-čiek, alebo zakúpením viacerých náhradných zásobníkov. Buďme ale realisti, pokiaľ má v reále niekto pištoľ, v zásobníku cca 15 nábojov 9mm, plus dva náhradné zásobníky, stále to činí len 45 gulí, ktoré môže vystreliť. To je počet, ktorý docielite používaním jedného náhradného zásobníka. Len v amerických filmoch hrdina strieľa zo šesťranového revolvera desiatky rán bez dobíjania. Takže z hľadiska realistickosti niet čo vyčítať, je to daň silnému blowbacku.

Aký je teda výsledný verdikt?
Určite nie jednoznačný – pokiaľ chcete niečo viac, než manuál, pokiaľ vás láka takmer realistická streľba z airsoftovej zbrane, alebo potrebujete kvalitnú záložnú zbraň, pokiaľ vám nevadia obmedzenia vyplývajúce z používania a spotreby plynu, niet nad čím rozmýšľať. Tactical Master je v tomto smere špičkou, Tokyo Marui zase zárukou dlhodobého fungovania a dobrého prístupu k náhrandým dielom.
Ak sa pravidelné prebíjanie a dobíjanie nestotožňuje s vašou predstavou dobrodružstva vo svete airsoftu, ak vás ťahá vysoká kadencia, veľkokapacitné zásobníky a nevadí vám obtiažnejšie manévrovanie v budovách, alebo ak ste nebodaj sniper od narodenia, porozmýšľajte radšej o AEG.
Ak si aj po prečítaní tejto recenzie poviete, že radšej ostante u manuálu, v poriadku. Ale verte mi, za nejaký čas, možno za mesiac, dva, možno za pol roka, či rok, opäť budete stáť pred rozhodnutím, či plynovky, či elektriku a možno budete znova čítať tieto riadky.

Ja môžem v každom prípade povedť len BRAVO, Marui, BRAVO!

Technické parametre:

názov: Tactical Master
typ: gas blowback
výrobca: Tokyo Marui, Japonsko
dĺžka: 211 mm
váha: cca 780 g (s plným zásobníkom)
Hop-Up: áno
strelivo: 0.20g, 0.25g
bicí mechanizmus: double action
kapacita zásobníka: 26 (+1)
voliteľné doplnky: náhradný zásobník
výrobca originálu: Pietro Beretta, Taliansko - Beretta 92G (Elite)

UPIR
1-st AirSoft Team Brezno
E-m@il: upir@upirsoft.sk

Na záver len upozorňujem, že Tactical Master so zvýraznenými bielymi nápismi nie je v takejto podobe predajný. Jedná sa o vlastnú customizáciu. Návod na zvýrazňovanie nápisov, ako aj pár trikov ohľadom tesnenia na zásobníku nájdete buď na stránke 1-st AirSoft Team Brezno medzi Článkami, alebo zanedlho aj na stránkach WarGames. Viac fotografií TACTICAL MASTERA nájdete vo Fotogalérii 1-st AirSoft Team Brezno.

Napísal UPIR dňa 06.05.2003
 
Príbuzné odkazy
· Viac o téme: Zbrane
· Iné články od: UPIR


Najčítanejšie články na tému Zbrane:
Recenzia CYMA CM.028 AK-47

 
Hodnotenie
Priemerné skóre: 5
hlasov: 3


Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


 
Možnosti

 Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

 Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

 
Prah
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

Re: TM Tactical Master (gas blowback) (Skóre: 1)
Vampir dňa 06.05.2003
(O užívateľovi | Poslať správu | Denník)
Velmi pekna recenzia... Tesim sa na dalsie... Fakt parada.Re: yiupg (Skóre: 1)
yacobin dňa 09.09.2010
(O užívateľovi | Poslať správu)
buy cialis [www.ostrichdefense.com] buy viagra buy levitra [www.getuserbars.com] buy viagra order cialis online [www.ostrichdefense.com] order cialis online order viagra [www.chrishartimages.com] buy viagra buy levitra [www.getuserbars.com] order viagra order levitra online [www.getuserbars.com] order levitra online purchase cialis [www.ostrichdefense.com] buy cialis order cialis [www.e-xperiments.com] buy cialis order levitra [www.graphinvest.com] order viagra [www.swanislandcrit.com] purchase levitra buy viagra [www.philippine-nature.org] buy cialis online order viagra online [www.swanislandcrit.com] buy levitra order viagra online [www.swanislandcrit.com] buy levitra online order viagra online [www.swanislandcrit.com] order levitra online buy viagra [www.philippine-nature.org] buy levitra online buy cialis online [www.ostrichdefense.com] buy cialis order cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra order levitra online [www.getuserbars.com] buy cialis online buy viagra online [www.philippine-nature.org] buy levitra order viagra [www.chrishartimages.com] purchase cialisRe: pyaire (Skóre: 1)
yacobin dňa 08.09.2010
(O užívateľovi | Poslať správu)
purchase viagra [www.prayingforvinny.org] buy viagra online [www.swanislandcrit.com] [www.swanislandcrit.com] buy cialis buy cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra online order levitra [www.graphinvest.com] buy cialis online purchase viagra [www.prayingforvinny.org] purchase levitra order levitra [www.graphinvest.com] buy levitra purchase viagra [www.prayingforvinny.org] order levitra online order viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra online buy viagra online [www.swanislandcrit.com] order viagra online buy cialis online [www.ostrichdefense.com] buy viagra order levitra [www.graphinvest.com] purchase cialis buy levitra online [www.graphinvest.com] order levitra order cialis [www.e-xperiments.com] order viagra online order cialis online [www.e-xperiments.com] order levitra online [www.swanislandcrit.com] order viagra online order levitra online [www.graphinvest.com] buy viagra online buy levitra online [www.graphinvest.com] buy levitra order cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra online buy viagra online [www.swanislandcrit.com] order cialis onlineRe: heeeenpfaia (Skóre: 1)
yacobin dňa 21.08.2010
(O užívateľovi | Poslať správu)
buy cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] order levitra online order viagra [www.chrishartimages.com] buy levitra online order viagra [www.chrishartimages.com] order cialis buy viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra online order cialis online [www.e-xperiments.com] order viagra purchase viagra [www.philippine-nature.org] order cialis online [www.e-xperiments.com] buy cialis online buy viagra online [www.chrishartimages.com] order cialis buy viagra online [www.chrishartimages.com] buy viagra purchase viagra [www.philippine-nature.org] order cialis online buy cialis online [www.e-xperiments.com] order cialis online buy levitra [www.getuserbars.com] buy levitra order cialis online [www.e-xperiments.com] order levitra buy levitra online [www.getuserbars.com] order cialis buy cialis online [www.e-xperiments.com] order viagra online buy viagra online [www.chrishartimages.com] buy viagra order cialis [www.e-xperiments.com] buy levitra order viagra online [www.philippine-nature.org] order cialis online buy viagra [www.philippine-nature.org] buy cialisGucci Belts (Skóre: 1)
likewise dňa 06.11.2012
(O užívateľovi | Poslať správu)
For years, the area's weavers Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] have used banana and sisal fibers to make their wares. They are now Louis Vuitton Belts [www.louisvuittonbeltscp.com] turning to hyacinth because of its abundance.But if the weavers' craft Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] is flourishing, many in the local fishing community are suffering. Gucci Belts [www.guccibeltsun.com] Water hyacinth grows into a thick bed of waxy leaves and violet flowers that cover the Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] surface of the lake. It is native to South America but was introduced in Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] Africa in the late 1800s. The plant species can double its mass every five Coach Factory Online [www.coachoutletb1.com] days, according to scientists.Because of its dense growth, it blocks sunlight Coach Outlet Online [www.coachoutlethcs.com] from reaching the lake's native aquatic plants, which affects fish and Coach Outlet Online [www.coachoutlethcs.com] other marine life-- and those who make their livelihoods catching them.Lake Coach Online Outlet [www.coachfactorystorebg.org] Victoria, Africa's largest lake,Coach Outlet (Skóre: 1)
likewise dňa 09.11.2012
(O užívateľovi | Poslať správu)
Finally, English has been
Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] forming compound words Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] and affixing existing words separately Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] from the other Germanic Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] languages for over Coach Factory Online [www.coachoutletwo.com] 1500 years and has different Coach Factory Online [www.coachoutletwo.com] habits in that regard. Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] For instance, abstract Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] nouns in English may Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] be formed from native words by the suffixes "?hood", "-ship", Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlinesc.com] "-dom" and "-ness". Coach Outlet Store [www.coachoutletonlinelsa.com] All of these have Louis Vuitton Purses [www.louisvuittonoutletct.com] cognate suffixes Louis Vuitton Bags [www.louisvuittonoutletti.org] in most or all other Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] Germanic languages, but Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] their usage patterns have diverged, as Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] German "Freiheit" vs.Coach Outlet Online (Skóre: 1)
django1 dňa 17.04.2014
(O užívateľovi | Poslať správu)
In vain Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]to comfort myself with the Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]thought that I could get through Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]more work in the winter undistracted Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]by thoughts of cricket grounds Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletmona.com]and country houses. In vain, equally, Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsnai.com]to tell myself that I could stay Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]in bed later in the mornings. Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletnos.net]Even the thought of after-breakfast Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]pipes in front of the fire left Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]me cold. But now, suddenly, I am Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]reconciled to autumn. I see quite Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]clearly that all good things must Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletmona.com]come to an end. The summer has Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsnai.com]been splendid, but it has lasted Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]long enough. This morning I welcomed True Religion Jeans [www.truereligionjeansftc.com]the chill in the air; this morning True Religion Outlet [www.truereligionjeansct.com]I viewed the falling leaves with True Religion [www.truereligionjeanssi.com]cheerfulness; and this morning I Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletic.com]said to myself, "Why, of course, Michael Handbags Outlet [www.michaelkorsets.com]I'll have celery for lunch." Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsoutletnio.com] which are good for the complexion, Michael Kors Outlet Stores [www.michaelkorsetoutletbeo.com]but there is no doubt that celery Chanel Outlet Online [www.chaneloutletmobai.com]stands high on the list. After Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletina.com]the burns and freckles of summer one Louis Vuitton Handbags [www.louisvuittonoutletine.com]one's elbow.Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
django1 dňa 22.04.2015
(O užívateľovi | Poslať správu)
guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

Čítať zvyšok komentára...guowenhao0713 (Skóre: 1)
django1 dňa 13.07.2015
(O užívateľovi | Poslať správu)
guowenhao0713
asics shoes [www.asicss.co]
longchamp handbags [www.longchampoutlet.name]
lebron james shoes [www.lebronjamesshoes.in.net]
nike trainers [www.niketrainers.me.uk]
chelsea jersey [www.chelseajerseystore.com]
rolex watches uk [www.rolexwatches-uk.co.uk]
longchamp outlet [www.longchampoutlet.name]
seattle seahawks jerseys [www.seattleseahawksjersey.us]
chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com]
fivefingers shoes [fivefingersshoes.saynotoarcticdrilling.org]
swarovski jewelry [www.swarovski.in.net]
true religion outlet [www.truereligionoutlet.org]
celine outlet [www.celineoutletus.com]
golden state warriors jerseys [www.warriorsjersey.com]
burberry handbags [burberry.top10outlets.com]
ugg boots [uggboots.shoeshine.cc]
polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlet.in.net]
fred perry sale [www.fredperrypoloshirts.com]
burberry outlet online [www.burberryoutletonline.in.net]
futbol baratas [www.futbol-baratas.com]
kate spade handbags [katespade.sarahshandbag.com]
tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
nike free uk [www.nikefreerunning.org.uk]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutlet.name]
abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch-hollister.es]
mlb jerseys [www.cheapmlbjerseys.net]
christian louboutin sale [www.christianlouboutinonline.us.com]
michael kors handbags [www.michaelkorsusa.us]
tiffany and co jewelry [www.tiffanyandco.in.net]
hermes birkin [www.hermesbirkin.org]
hollister clothing [www.hollisterclothingstore.net]
salvatore ferragamo [www.ferragamo.eu.com]
karen millen uk [www.karenmillens.co.uk]
tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
Čítať zvyšok komentára...


Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.