Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 177
Členov: 0
Spolu: 177
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • juradeus
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
  16. 03. 2019
  Manualovica cqb zvolen
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  List streleckej verejnosti
  Vážená strelecká verejnosť, spoluobčania,
  v pondelok 30. augusta nastala zlomová udalosť, ktorá nemá v histórii nášho samostatného Slovenska obdobu. Čin jednotlivca, ktorého neriešené problémy vyústili do skratového jednania, má hrozivé následky. Mŕtvi, zranení. Žiaľ reakcia, ktorá prišla z viacerých strán, je priam hysterická. Skoro nikto nečaká na výsledky vyšetrovania. Nikto doteraz nepozná motív vraha. Máme k dispozícii iba nepresné a kusé informácie, čo vlastne a ako sa stalo. To však nebráni médiám a niektorým „odborníkom“ vydávať nepremyslené, unáhlené prehlásenia a vyjadrenia. Deje sa veľmi zlá vec. Nepátra sa po príčinách, ale riešia sa iba čiastkové následky. S veľkou pravdepodobnosťou to spôsobí, že dnes navrhovanými opatreniami sa podobným excesom do budúcna nezabráni. Pripravované zmeny povedú iba k postihovaniu slušných občanov.  Tragickú udalosť z Devínskej Novej Vsi nie je možné zjednodušovať, zľahčovať ani marginalizovať. Nie je však prípustné, aby bola zneužitá. Dochádza k veľmi nebezpečnému zovšeobecňovaniu. Nikto, kto z pohľadu Zákona č. 190/2003 o zbraniach a strelive nepreukáže, že je bezúhonný a spoľahlivý (!), Zbrojný preukaz nedostane. Každý, kto skúšky na držanie Zbrojného preukazu absolvoval potvrdí, že nejde o žiadnu formalitu. Ľudia, ktorí majú k zbraniam z rôznych dôvodov pozitívny vzťah a žiadny trestný čin nespáchali, sú v posledných dňoch označovaní niektorými „odborníkmi“ a médiami za psychopatov, „skorozločincov“ a potenciálnych masových vrahov.

  Legis Telum - Združenie vlastníkov strelných zbraní neustále sleduje situáciu. Monitorujeme média a na ich požiadanie poskytujeme vyjadrenia. Okrem toho spracovávame za pomoci českého LEX-u vecné podklady k problematike psychotestov a zákazom okolo zbraní. Snažíme sa komunikovať s MV SR, kde by tieto argumenty mohli padnúť na úrodnú pôdu. Rovnako kontaktujeme ochotných poslancov NR SR, ktorí môžu tlmočiť naše pripomienky. Žiaľ aj niektorí strelci nás svojimi vyhláseniami pre média „hádžu cez palubu“. Neuvedomujú si, že ak dnes na Slovensku budú zakázané samonabíjacie guľovnice športovcom, tak po inom excese sa to isté môže stať poľovníkom. A pri ďalšom probléme bude nasledovať čo? Opakovačky? Krátke zbrane? Vzduchovky? Nože? Vo viacerých krajinách EU môžeme vidieť, kam takýto postup môže dospieť. A aké to má dôsledky pre spoločnosť a najmä bezpečnosť občanov. Či si to pripúšťame alebo nie, zbrane majú v spoločnosti svoju nezastupiteľnú funkciu. V športe, zberateľstve, výkone práva poľovníctva, ale i na obranu. Ideálna spoločnosť je o uvedomelých a zodpovedných ľuďoch, nie o štruktúre zákazov. Pracujme s ľuďmi a na ľuďoch, nie na zákazoch. Tieto snahy už tu neraz boli. Spoločenské zriadenie vládnuce formou zákazov je označované ako totalitné.

  Každý, kto aspoň trocha rozumie problematike zbraní a ich konštrukcii chápe, že zákaz, ktorý sa podľa oficiálnych vyjadrení pripravuje, neprinesie žiadne pozitíva. Ani pre držiteľov Zbrojných preukazov, a už vôbec nie pre bezpečnosť spoločnosti. A v súvislosti s existenciou nelegálnych zbraní, ktoré sú žiaľ i na Slovensku, to môže celý problém iba zhoršiť.
  Strelecká verejnosť musí spojiť svoje sily. Nejde tu iba o početnú skupinu zhruba 150 000 držiteľov Zbrojných preukazov. Sú to aj ľudia, ktorí vlastnia voľne nadobudnuteľné strelné zbrane (predovkári, vzduchovkári, hráči paintballu, airsoftu a pod.). Sú nás bez preháňania rádovo státisíce. Preto každý, kto sa chce pridať, nech nás kontaktuje, či už ide o jednotlivcov, športové kluby, asociácie alebo zväzy. Menom čím väčšieho počtu ľudí budeme vystupovať, tým silnejší bude náš hlas.
  Legálne vlastníctvo zbraní učí človeka viacerým veciam. Okrem iného rozvíja jeho logiku, vecný prístup, opatrnosť a dáva mu vysoké právne povedomie. V zmysle týchto cností chceme ako predstavenstvo občianskeho združenia LEGIS TELUM pokračovať v hájení práv bezúhonných a spoľahlivých občanov. Nedáme sa strhnúť k emotívnym vyjadreniam a unáhleným krokom, pretože tie, nie len pri manipulácii so zbraňou, vedú k nešťastiam.

  Za predstavenstvo Legis Telum – Občianske združenie vlastníkov strelných zbraní, o.z.
  Ing. Ľudovít Miklánek
  predseda predstavenstva


  V Bratislave dňa 4.9.2010

  Kontaktujte nás na legistelum@legistelum.sk alebo info@legistelum.sk .
  Napísal whiskey dňa 05.09.2010
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Zbrane
  · Iné články od: whiskey


  Najčítanejšie články na tému Zbrane:
  Recenzia CYMA CM.028 AK-47

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 5
  hlasov: 5


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Re: List streleckej verejnosti (Skóre: 1)
  Jaster dňa 06.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.sfx.sk
  Este by bolo vhodne aby sa laskavo prestal na nasu adresu navazat pan predseda polovnikov ktory zapotil ze kto dal strelcom 58ky a pod. akoby nebolo dost ludi medzi polovnikmi co ich maju tiez.


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.