Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 175
Členov: 0
Spolu: 175
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • juradeus
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
  16. 03. 2019
  Manualovica cqb zvolen
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča

  Vačšina hráčov a priaznivcov airsoftu už zachytila správy o tom, čo pre nás pripravila minulá vláda svojím zákonom číslo 92/2010 z.Z., ktorý bol schválený v marci a vstupuje do účinnosti 28.7.2010. V snahe predísť rôznym šumom, internetovým mýtom, hoaxom a zaručeným správam, pokúsim sa vám zosumarizovať pre nás podstatné zmeny.

  Koniec nákupov z internetu


  Najvážnejšou zmenou je nasledovné nové ustanovenie v zákone:


  § 14a Nesmie sa uzatvárať zmluva na diaľku, ktorej predmetom je nákup a predaj zbrane alebo streliva, ak tento zákon neustanovuje inak.


  Jeho znenie je implementáciou smernice rady 91/477/EHS v znení 2008/51/ES. Táto smernica má za cieľ zlepšiť kontrolu nad nadobúdaním a vlastnením zbraní. Naši zákonodarci využili svoje právo a uľahčili si život tým, že v našom štáte rozšírili smernicou diktovaný zákaz predaja a nákupu na diaľku na všetky kategórie zbraní a tým pádom aj na airsoftové zbrane a strelivo (čo znenie smernice neprikazuje a vykonané sprísnenie je čisto v kompetencii implementujúceho štátu). Tým sme sa stali krajinou, kde predávať alebo nakupovať airsoftové zbrane a strelivo prostredníctvom internetu, či iným zo spôsobov definovaným termínom “na diaľku”, je priestupkom na úseku zbraní a streliva.


  Tento zákaz sa vzťahuje na samotný fakt uzatvorenia zmluvy a teda je jedno, či nakupujete v SK, krajinách EÚ, Číne či inde vo svete a či zmluva je uzatvorená pod naším alebo iným právnym poriadkom. Pokiaľ takýto čin vykonáte, naplnili ste skutkovú podstatu priestupku podľa § 69 zákona o zbraniach a strelive, čím sa vystavujete riziku pokuty a straty spoľahlivosti.

  S uvedeným zákazom súvisí aj zmena definície zbrane a súčasti zbrane v § 2. Za zbraň sa považuje aj jej súčasť a tá je definovaná nasledovne:

  § 2 c) súčasťou zbrane sa rozumie prvok alebo náhradný diel osobitne skonštruovaný pre zbraň a podstatný pre jej funkciu vrátane hlavne, rámu, tela, záveru, puzdra záveru alebo valca revolvera, závorníka a akéhokoľvek zariadenia určeného alebo upraveného na tlmenie zvuku vyvolaného výstrelom zo zbrane,


  Z toho vyplýva, že zákaz nákupov sa vzťahuje aj napríklad na upgrade diely, hlavne, telá, tlmiče, zásobníky a podobne.


  Dôležité je nezabudnúť že aj BBčka sú definované ako strelivo a teda zákaz sa vzťahuje aj na ne.


  Sprísnenie pravidiel používania airsoftovej zbrane

  Novela nám ako hráčom upravuje niektoré pravidlá používania AS zbraní. Jedná sa hlavne o tieto povinnosti:


  - povinnosť mať pri manipulácii so zbraňou doklad totožnosti
  - zákaz zbraň viditeľne nosiť a prepravovať
  - povinnosť podrobiť sa dychovej skúške alebo lekárskemu vyšetreniu, či pri manipulácii so zbraňou nie ste pod vplyvom alkoholu alebo návykovej látky


  Na internetových fórach som videl veľa špekulácií okolo otázky, či prišlo k sprísneniu pravidiel používania AS zbraní v súvislosti s hernými priestormi. V tomto ohľade prakticky nedošlo k zmene. Túto problematiku upravuje § 55 odsek 11 v znení:


  Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c), f), g) a k) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.


  T.j. vzhľadom na práva vychádzajúce z ústavy SR a z hľadiska zákona o zbraniach o strelive je stále možné viac-menej bez problémov hrávať v lesoch či na iných bežných miestach.


  Explicitná definícia airsoftovej zbrane


  Zákon v § 7 odseku f) priamo vymenúva airsoftovú zbraň medzi zbraňami kategórie D. Táto tam vždy patrila, avšak nebola priamo spomenutá, čo v niektorých prípadoch spôsobovalo nedorozumenia neznalých osôb. Tým v podstate nedošlo k zmene, iba sa rozšíri znalosť správneho zaradenia a eliminuje priestor na špekulácie v prípade konfliktov.


  Joco

  Napísal Joco dňa 29.07.2010
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Zaujímavosti
  · Iné články od: Dufi


  Najčítanejšie články na tému Zaujímavosti:
  Kliešte: Povera, alebo skutočne nebezpeční malí hajzlíci?

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 4.33
  hlasov: 15


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Objednavky z CR - vyjadreni AirsoftGuns.cz (Skóre: 1)
  AirsoftGuns_cz dňa 31.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  Dle nazoru nasich pravniku smi obcan SR uzavirat smlouvy na dalku (napr. objednavat zbozi pres internet) u obchodu v CR. Za toto mu nemuze hrozit zadny postih, nebot kupni smlouva bude uzavrena dle zakonu CR. V clanku je tedy docela zavazna chyba a prosime autora o opravu, nebot timto uvadi v omyl nase zakazniky a my jim pote musime spatny vyklad vyvracet. Dekuji.


  AirsoftGuns.cz
  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  cuba dňa 27.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  TAK ZE JOCO JE TEN  BONZAK


  HLAVNE NEROB CO NECHCES ABY TI ROBILI 2


   
  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Joco dňa 28.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Takze Cuba je ten pomalsi ktoremu nedojde ake plane je osocenie od niekoho kto neobstal v mojej konkurencii na volnom trhu? A ked uz je bezzuby na hryzenie tak aspon prska?  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  shengrui4 dňa 23.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  honestly nike shox a excellent cope while using private coach Jordan Basketball Shoes this season. The colors and nike air max 90 are all through the topmost – even for me. But with this Michael Jordan Shoes boot, I could as a last stage visualize myself putting on nike dunk shoes of private coach nike dunks that experienced been subtle with merely a nike shoes of sexy. These are for our boot nike sb dunks for that tumble times ahead. once the times get nike shoes and dreary, but your nike air max are gray and fabulous, it much in too much of evens jordan shoes out.Plus, they are downright reasonable for almost any customized nike air force 1 these days. And, if nike shox not for almost any taste, additionally, it is obtainable in nike sb dunks.
  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Marcy (marcy@atlas.sk) dňa 21.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Este je tu moznost : Zavolat znamemu v Cechach. Ten to objedna a posle vam to postou , popripade si preto pojdete sami. To uz je predaj z druhej ruky , popripade na inzerat. Hold treba s tym VYJEBAT !!!!!  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  gubi dňa 19.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  tak ako napisal vampir sa to da! dokonca sa to da aj napr. z honkongu , ale to tu nebudem pisat ako, lebo joco by utekal na colnicu a bonzol nas, ako sa to uz stalo niekolko krat v minulosti. sposob ktory sme nasli je lagalny a odobreny colnym uradom SR. hladajte dalej, kto hlada najde...  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  stalker6 dňa 12.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  blbosť tohto národa(hlavne niektorých ludí) nepozná hraníc  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Joco dňa 30.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  2Cuba: predajna nie je verejne vystavovanie (rozumej vystava zbrani a podobne), cim sa zaobera tebou spominany paragraf. Mudrlanti, citajte aj dovodove spravy, komentare a judikaty k zakonom...  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  cuba dňa 30.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  § 9


  Zabezpečenie zbrane alebo streliva


  počas ich verejného vystavovania


   


              (1) Vystavované zbrane alebo strelivo musia byť zabezpečené v čase ich verejného vystavovania mechanickými zábrannými prostriedkami, spravidla nerozbitnými vitrínami, mrežami, systémom pripnutia zbrane oceľovým lankom, ktoré zabránia ich odcudzeniu alebo neoprávnenej manipulácii. Ak nie je počas verejného vystavovania zbraní zabezpečená ich fyzická ochrana, možno použiť len nerozbitnú vitrínu zabezpečenú poplachovým systémom na hlásenie narušenia. Zbrane môžu byť vystavované len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane. Strelivo s výnimkou znehodnoteného streliva musí byť pri vystavovaní zabezpečené oddelene od zbraní.


  bude sa prerabat municak?
  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  cuba dňa 30.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  deti sa postaraju aby to islo na ZP , kto im to predal , sice kupili to cez net :)


  casom to bude problem aj skladovat nie len nosit


  a ten viac-menej bude treba povolenie od majitela lesa , objektu .


  zranis hubara ides sediet mas predca zbran kategorii D.


  zla CUBA
  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Fakereez dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  http://www.youtube.com/watch?v=H-P3_H9YaIg  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  SNYPO dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.7fsk.eu
  Bravo,vcelku výstižné a jasne. Som zvedavý ako dlho bude táto novela v plastnosti,resp. kedy sa budu meniť niektoré jej body.Na všetkom sa pracuje,ale na Slovensku je lobbing dosť podstatný faktor podmieňujúci zmeny v štátnej správe všeobecne ;-) Have funn , idem sa hrať na svojom piesočku  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Bacigala (fokel2124@centrum.sk) dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  tak toto je ta najvecia blbost aku mohli v nasom uzasnom parlame vymysliet . normalne ma to vytocilo .  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Vampir (vampir (at) armada (dot) sk) dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu | Denník)
  no offence, but...

  celkom ucelova stylistika obcas :)

  "Tento zákaz sa vzťahuje na samotný fakt uzatvorenia zmluvy a teda je jedno, či nakupujete v SK, krajinách EÚ, Číne či inde vo svete a či zmluva je uzatvorená pod naším alebo iným právnym poriadkom. Pokiaľ takýto čin vykonáte, naplnili ste skutkovú podstatu priestupku podľa § 69 zákona o zbraniach a strelive, čím sa vystavujete riziku pokuty a straty spoľahlivosti."

  Napisane spravne akurat, ze ja by som odporucil napisat B, ked uz pises A. Nechcem sa hadat, ale...

  ...neviem si prestavit situaciu, ze si obcan SR uzatvori kupnopredajnu zmluvu na dialku pocas pobytu v CR, k jej plneniu dojde v CR a po navrate do SR sa dozvie, ze sa dopustil priestupku. Cely pravny akt sa vykonal mimo uzemia SR. Tak aky priestupok?

  Si to napisal dobre, sa to neda napadnut, co si napisal, ale zamlcal si iste vysvetlenia ako sa to DA. Iba si napisal ako sa to NEDA. Do bodky spravne. A prave v tomto jednom bode. Preto som to nazval "celkom ucelovou stylistikou obcas".  Re: Novela zákona o zbraniach a strelive z pohľadu airsoftového hráča (Skóre: 1)
  Bacigala (fokel2124@centrum.sk) dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  tak toto je ta najvecia blbost aku mohli v nasom uzasnom parlame vymysliet . normalne ma to vytocilo .  Gucci Belts (Skóre: 1)
  likewise dňa 06.11.2012
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  For years, the area's weavers Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] have used banana and sisal fibers to make their wares. They are now Louis Vuitton Belts [www.louisvuittonbeltscp.com] turning to hyacinth because of its abundance.But if the weavers' craft Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] is flourishing, many in the local fishing community are suffering. Gucci Belts [www.guccibeltsun.com] Water hyacinth grows into a thick bed of waxy leaves and violet flowers that cover the Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] surface of the lake. It is native to South America but was introduced in Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoe.com] Africa in the late 1800s. The plant species can double its mass every five Coach Factory Online [www.coachoutletb1.com] days, according to scientists.Because of its dense growth, it blocks sunlight Coach Outlet Online [www.coachoutlethcs.com] from reaching the lake's native aquatic plants, which affects fish and Coach Outlet Online [www.coachoutlethcs.com] other marine life-- and those who make their livelihoods catching them.Lake Coach Online Outlet [www.coachfactorystorebg.org] Victoria, Africa's largest lake,  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...  guowenhao0713 (Skóre: 1)
  django1 dňa 13.07.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao0713
  asics shoes [www.asicss.co]
  longchamp handbags [www.longchampoutlet.name]
  lebron james shoes [www.lebronjamesshoes.in.net]
  nike trainers [www.niketrainers.me.uk]
  chelsea jersey [www.chelseajerseystore.com]
  rolex watches uk [www.rolexwatches-uk.co.uk]
  longchamp outlet [www.longchampoutlet.name]
  seattle seahawks jerseys [www.seattleseahawksjersey.us]
  chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com]
  fivefingers shoes [fivefingersshoes.saynotoarcticdrilling.org]
  swarovski jewelry [www.swarovski.in.net]
  true religion outlet [www.truereligionoutlet.org]
  celine outlet [www.celineoutletus.com]
  golden state warriors jerseys [www.warriorsjersey.com]
  burberry handbags [burberry.top10outlets.com]
  ugg boots [uggboots.shoeshine.cc]
  polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlet.in.net]
  fred perry sale [www.fredperrypoloshirts.com]
  burberry outlet online [www.burberryoutletonline.in.net]
  futbol baratas [www.futbol-baratas.com]
  kate spade handbags [katespade.sarahshandbag.com]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  nike free uk [www.nikefreerunning.org.uk]
  christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutlet.name]
  abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch-hollister.es]
  mlb jerseys [www.cheapmlbjerseys.net]
  christian louboutin sale [www.christianlouboutinonline.us.com]
  michael kors handbags [www.michaelkorsusa.us]
  tiffany and co jewelry [www.tiffanyandco.in.net]
  hermes birkin [www.hermesbirkin.org]
  hollister clothing [www.hollisterclothingstore.net]
  salvatore ferragamo [www.ferragamo.eu.com]
  karen millen uk [www.karenmillens.co.uk]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  Čítať zvyšok komentára...


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.