Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 169
Členov: 0
Spolu: 169
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • juradeus
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
  16. 03. 2019
  Manualovica cqb zvolen
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  Recenzia Colt M4 FFH (free floating handguard)

      

  Musím sa priznať, že keď som dostal ponuku spraviť recenziu na novinku z produkcie firmy Cybergun, bol som trochu skeptický. V podstate u CG takmer vždy išlo o výrobky podobné produkcie ACM , len v inej krabici, s vyššou cenou a nejakým príslušenstvom navyše (je však pravda, že cenu kompenzuje 24 mesačná záruka).  No to čo nasledovalo po otvorení krabice a poťažkaní si tohto slušného kúska kovu bolo viac než príjemným prekvapením. Ale nepredbiehajme, všetko pekne po poriadku.

   

  Obsah balenia:


  Krabica je úplne štandardná – polystyrén s papierovým obalom s vyobrazeným produktom , pár fotiek, popisky a skrátený manuál čo a ako ovládať... Vo vnútri nachádzame samotnú zbraň, kovový hi-cap zásobník (kapacitu som bližšie neskúmal, ale malo by sa tam zmestiť cca 300 gulí), nabíjačku, 8,4 V 1500 mAh batériu, foregrip, skrutkovač, štelovátko predných mieridiel, manuál a čistiacu tyčku na hlaveň.


  Spracovanie:


  Toto je asi to, čo ma na tejto zbrani najviac prekvapilo. Zbraň vyzerá fakt dobre s peknými detailami ako sú biele popisky s originálnym logom firmy Colt (iba nápis s kalibrom 6mm pôsobí dosť netradičneJ), jedinečné výrobné číslo, dlhá horná RIS lišta s bielym očíslovaním, matný sivý povrch tela, odlišná farba kovového predpažbia a flashider typický pre túto sériu coltov. Zaujímavosťou tohto modelu (ide o skrátenú verziu Colt Mk12) je vonkajšia hlaveň typu free-float, teda hlaveň nie je v kontakte s predpažbím, ale prechádza voľne jeho stredom. Kovové valcové predpažbie je uchytené na masívnej kovovej skrutke a celú konštrukciu dopĺňa horná RIS lišta, ktorá prechádza až po koniec predpažia (podľa výrobcu sú všetky lišty a väčšie kovové celky vyrobené z hliníka pomocou CNC obrábacích strojov). Výsledkom je veľmi masívna a odolná zbraň, ktorej nevadí ani drsnejšie zaobchádzanie. Ovládacie prvky sú štandardné „colťácke“, všetko tak, ako má byť, prepínač streľby drží vo svojich polohách tak ako má a pri prepínaní režimov sa ozve veľmi príjemný zvuk, takisto páka záveru má pri vysunutí veľmi realistický zvuk pri ktorom sa otvorí kryt nábojovej komory.  Predné a zadné nastaviteľné mieridlá sú sklopné, čo výrazne uľahčuje montáž kolimátora, ktorý som na zbraň okamžite použil. Pažba je nastaviteľná v 5tich polohách, takže umožňuje pohodlné nastavenie dĺžky pre každého strelca. Čo je jej ďalším pozitívom, je prispôsobená na batériu zloženú z Large článkov, dodávaná batéria je 8,4V teda 7 článkov, ale myslím si, že ani s 9,6V akupackom by nemal byť problém. Chce to trocha cvik pri vkladaní a je dobré si predtým preštudovať návod J. Batéria v pažbe pomáha aj vyváženiu zbrane, ktorej hmotnosť je už pri dlhšom nosení trochu cítiť. Pohodlnému ovládaniu prispieva aj dodaný foregrip, ktorý sa montuje na spodnú RIS lištu v predpažbí. V chladnejšom počasí by ste zbraň bez neho alebo hrubých rukavíc kôli kovovému predpažbiu  dlho neudržali. Dohromady disponuje zbraň štyrmi koľajnicami – horná dlhá lišta pre montáž kolimátora, prípadne optiky a tri menšie na predpažbí – takže doplneniu o laser či taktické svetlo nič nebráni.


  Streľba:


  Kôli pracovnému vyťaženiu som nemal možnosť vyskúšať zbraň na strelnici tak ako som pôvodne zamýšľal. Rozhodol som sa teda zbraň otestovať priamo v akcii a použil ju ako primárnu zbraň počas akcie Hellstorm. Pripojil som batériu, nabil zásobníky (dodaný hi-cap som kôli pravidlám akcie nepoužil) a skúsil pár skúšobných výstrelov. Spočiatku sa nedal moc nastaviť hop-up – pravdepodobne bolo na ňom od výroby trochu mastnoty, po dvoch zásobníkoch bolo všetko v poriadku a hop spoľahlivo zaberal. Úsťová rýchlosť a dostrel boli veľmi slušné a určite prevyšujú deklarovaných 110 m/s podľa krabice. Neviem, či je to dodanou batériou, alebo motorom, či kabelážou, ale zbraň má veľmi svižnú odozvu (latenciu) pri výstrele. Pritom na full-auto si zbraň udržuje bežnú kadenciu a nehrozí extra rýchle vyprázdnenie zásobníka. Toľko k streľbe, čo sa týka odolnosti, zbraň si za tú noc vytrpela – chlad, dážď, prach, piesok, čo je však podstatné, nesklamala a s jej výkonom som nadmieru spokojný.


  Rozborka:


  Po rozborke, ktorá prebehla úplne bez problémov som sa dopracoval k samotnému mechaboxu. Ide o takmer identickú kópiu mechaboxu od Marui, no na kritických miestach je zosilnený na maximálnu mieru, ako mu konštrukcia dovoľuje. Príjemný detail je zaoblenie v rohoch v okienku na valec, kde väčšinou vznikajú trhliny. Zaoblenie by tomu teoreticky mohlo predísť. Po otvorení sa mi naskytol pohľad na vnútorný mechanizmus. V podstate máme mechabox s kompletným upgradom do pružiny M120:  6mm kovové klzné ložiská, zosilnené kolesá (značky A&K, vyzerajú dosť solídne), kovový vodiaci tŕň pružiny, piest s protitlakovou hlavou. Ostatné diely ako páčka podávača, tryska a spúšťový mechanizmus sú vyrobené z bieleho plastu, ktorý vyzerá tiež dosť odolne. Celkovo vzduchotechnika tesní tak ako má, čo pomáha maximalizovať výkon. Príjemný detail sú silikónové káble, zrejme vďaka nim a vcelku silnému motoru má zbraň naozaj dobrú odozvu pri streľbe. Celkovo hodnotím spracovanie vnútorných dielov mechaboxu nad očakávania dobre a znesú porovnanie aj s renomovanými značkami.


  Záver:


  Zhrnuté klady a zápory:


  +  kovové telo, reálne popisky, CNC obrábané RIS lišty


  + large akupack v pažbe


  + slušný výkon priamo z krabice, množstvo zosilnených dielov


  +bohaté príslušenstvo


  +- hmotnosť cez 3,5 kg (pridáva na realite, ale pre niekoho môže byť príliš ťažká najmä na predok)


  - mech. verzie 2 (čomu sa však žiadne klasické Mko nevyhne)


  Ak si to zhrnieme, pri kúpe tejto zbrani dostaneme prvotriedne opracovaný kúsok s reálne vypadajúcim kovovým telom s originálnymi popiskami, batériou, slušným upgradom priamo z krabice, výborným výkonom a komu by sa málilo, môže si zbraň doplniť príslušenstvom na RIS lišty. A netreba zabudnúť na dvojročnú záruku, ktorú u ACM nečakajte. Za cenu 8500,- Sk, sa to určite oplatí.

  Rainmaker

  Napísal CATUS Slovakia dňa 04.11.2008
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Zbrane
  · Iné články od: Dufi


  Najčítanejšie články na tému Zbrane:
  Recenzia CYMA CM.028 AK-47

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 4.11
  hlasov: 18


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Re: Recenzia Colt M4 FFH (free floating handguard) (Skóre: 1)
  Tomik99 (t99@nextra.sk) dňa 04.11.2008
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://4GDP.sk

  Mojim cielom nie je nijako negativne zhodnotit ani zbran ani recenziu ale dovolim si vytknut par detailov co ma uputali. Smerujem to skor autorovi recenzie ale citim potrebu upozornit:


  V hornej casti clanku sa spomina ze zbran ma 24mesacnu zaruku a o kusok nizsie ze v chladnejsom pocasi je problem drzat zbran za kov. Dovolim si upozornit ze Catus vo svojich zarucnych podmienkach ma napisane ze pouzivat AS zbrane v teplote pod 15 stupnov celzia sa nesmie... tj toto mi trochu pripada protichodne. Odhliadnuc od faktu ze mechanika AS zbrani vseobecne nema rada zimu.....


  Spomina sa v clanku ze zbran znesie drsnejsie zaobchadzanie lebo je masivna atd.... Definicia drsnejsieho zaobchadzania by ma celkom zaujimala a to najma a opat s ohladom na zaruku a pod


  Úsťová rýchlosť a dostrel boli veľmi slušné a určite prevyšujú deklarovaných 110 m/s podľa krabice...... Tak toto ma priam pobavilo. Autor clanku ma zjavne v rukach merak na fps a ked nie v rukach tak v oku urcite... Dobuducna bud nehodnotit alebo exaktne odmerat.


  V rozborke je spominane ze na kritickych miestach je mech zosilneny. Na akych miestach a ako k tomu autor dospel? Odmerane alebo opat len zdanie autora ktore moze byt klamlive? Hodnotenie casti stylom ze vypadaju dost silne bez odskusania pruziny 120 pre ktoru autor urcil ten upgrade pripadne hodnotenie plastov ze vypadaju dost silne a kolies ze vypadaju solidne je taktiez znacne subjektivne a napadnutelne.


  Reagoval som najma preto ze sa mnozia kade tade po nete akoze recenzie ktore sa zakladaju iba na jednej veci. Subjektivnom a najma pohladovom hodnoteni zbrani a ich casti bez akehokolvek exaktneho merania alebo testovania. Takato recenzia nasledne posobi bud len ako euforicky pokus autora (akehokolvek nie tohto konkretne) podelit sa o radost z novej hracky alebo v horsom pripade ako uplne trapna reklama nejakeho produktu ci predajcu atd...


  Tot moj sukromny nazor a potreba podelit sa on.
  Re: Recenzia Colt M4 FFH (free floating handguard) (Skóre: 1)
  Joco dňa 04.11.2008
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  >zaruku, ktorú u ACM nečakajte.


  Len jedna drobnost. Jedna o zbran z produkcie firmy A&K, teda bezne ACM. Cybergun ako prebalovac pridava len a LEN! svoje loga a karton. Aby tu nebolo trochu zavadzania.


  T.j kedze je to totozny vyrobok, totozna je aj kazivost. (tym nechcem povedat ze zbran je kaziva, prave naopak, sucasne generacie ACM-iek maju excelentne statistiky a oplati sa znacne usetrit na nakupe nezarucnom [samozrejme podla mojho sukromneho a totalne zaujateho nazoru])
  Re: Recenzia Colt M4 FFH (free floating handguard) (Skóre: 1)
  bujny dňa 05.11.2008
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.7fsk.eu
  Heh, dovolim si čisto nezaujato, len tak pre poriadok a DE JURE - DE FACTO linknuť toto iste od originálneho výrobcu: http://www.gunnerairsoft.com/catalog/product_info.php?cPath=1_35&products_id=932 V krátkom popise k zbrani je uvedených viac info jak v tejto recenzii.

  //P.S. 7352,- Skk pri doprave TNT Expres (3-5 dní)//  Re: ihfyztuuihk (Skóre: 1)
  yacobin dňa 09.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  order viagra online [www.swanislandcrit.com] order cialis order cialis [www.e-xperiments.com] order levitra buy viagra [www.philippine-nature.org] buy cialis online order levitra online [www.graphinvest.com] purchase levitra buy cialis [www.e-xperiments.com] buy levitra online [www.graphinvest.com] order viagra purchase levitra [www.graphinvest.com] order levitra buy viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra online [www.chrishartimages.com] purchase viagra buy cialis online [www.e-xperiments.com] buy cialis online buy viagra online [www.chrishartimages.com] order cialis online buy viagra online [www.chrishartimages.com] buy levitra buy levitra online [www.graphinvest.com] order levitra online purchase cialis [www.e-xperiments.com] buy levitra online purchase cialis [www.e-xperiments.com] purchase cialis order viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra order cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra online purchase cialis [www.e-xperiments.com] buy cialis online purchase levitra [www.graphinvest.com] order cialis buy cialis online [www.e-xperiments.com] order viagra  Re: ezqatmkevrc (Skóre: 1)
  yacobin dňa 08.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  purchase viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra online [www.swanislandcrit.com] buy viagra online purchase viagra [www.philippine-nature.org] order cialis [www.ostrichdefense.com] order levitra order viagra online [www.philippine-nature.org] buy levitra online order cialis [www.ostrichdefense.com] buy viagra online purchase levitra [www.getuserbars.com] order viagra online order viagra online [www.philippine-nature.org] buy cialis online order cialis online [www.ostrichdefense.com] order viagra [www.swanislandcrit.com] order viagra buy viagra [www.chrishartimages.com] [www.chrishartimages.com] order cialis online purchase viagra [www.philippine-nature.org] buy levitra buy cialis [www.ostrichdefense.com] order cialis order viagra online [www.philippine-nature.org] order cialis online order viagra [www.swanislandcrit.com] buy levitra purchase levitra [www.getuserbars.com] buy viagra purchase levitra [www.getuserbars.com] buy viagra order levitra [www.getuserbars.com] order levitra online order levitra [www.getuserbars.com] order viagra online  Re: saofbe (Skóre: 1)
  yacobin dňa 21.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  buy viagra [www.philippine-nature.org] buy levitra order viagra [www.philippine-nature.org] order levitra online [www.philippine-nature.org] order cialis online buy levitra [www.getuserbars.com] buy levitra online purchase viagra [www.philippine-nature.org] purchase cialis purchase levitra [www.getuserbars.com] purchase levitra buy viagra online [www.philippine-nature.org] buy cialis online buy levitra [www.getuserbars.com] order viagra purchase cialis [www.e-xperiments.com] purchase levitra buy viagra [www.philippine-nature.org] order levitra buy levitra [www.getuserbars.com] purchase levitra buy cialis [www.e-xperiments.com] buy levitra order viagra online [www.philippine-nature.org] buy viagra buy levitra online [www.getuserbars.com] order cialis [www.philippine-nature.org] buy viagra [www.philippine-nature.org] buy cialis buy viagra online [www.philippine-nature.org] buy cialis buy levitra [www.getuserbars.com] order viagra order viagra [www.philippine-nature.org] buy levitra online order viagra online [www.philippine-nature.org]  Coach Outlet (Skóre: 1)
  likewise dňa 09.11.2012
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Finally, English has been
  Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] forming compound words Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] and affixing existing words separately Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] from the other Germanic Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] languages for over Coach Factory Online [www.coachoutletwo.com] 1500 years and has different Coach Factory Online [www.coachoutletwo.com] habits in that regard. Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] For instance, abstract Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] nouns in English may Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] be formed from native words by the suffixes "?hood", "-ship", Coach Outlet Store Online [www.coachoutletonlinesc.com] "-dom" and "-ness". Coach Outlet Store [www.coachoutletonlinelsa.com] All of these have Louis Vuitton Purses [www.louisvuittonoutletct.com] cognate suffixes Louis Vuitton Bags [www.louisvuittonoutletti.org] in most or all other Coach Outlet Online [www.coachs-outletcar.com] Germanic languages, but Coach Factory Outlet [www.coachfactoryoutletce.org] their usage patterns have diverged, as Coach Outlet [www.outletcoachstoday.com] German "Freiheit" vs.


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.