Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 145
Členov: 0
Spolu: 145
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • 12e13eL
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  Divoký Západ očami greenhorna alebo OSB Žilina 17.5. 2003
  Dňa 17. mája 2003 sa uskutočnila veľká airsoftová akcia OSB Žilina. Vzhľadom na to, že sme od počiatočnej Jocovej myšlienky usporiadať na strednom Slovensku veľkú akciu, za túto agitovali, bolo našou povinnosťou sa tejto akcie zúčastniť. A tak sa OSB-čkoví zelenáči z 1-st AirSoft Team Brezno vybrali na divoký západ – do Žiliny :).

  Keďže akcia v Žiline mala byť našou prvou OSB akciou, jej začiatok sme očakávali so zatajeným dychom. Hneď po zhromaždení sa pred žilinským Tescom (bolo niečo málo po desiatej) – prišli sme totiž natrikrát, ja s bratom z Čadce, Roman z Trenčína a Janči s Private-om z Brezna - sme sa dali dohromady so staroľubovnianskym airsoftovým klubom, ktorí boli najmä mne veľmi blízki, pretože môj otec pochádza pár kilometrov od Starej Ľubovne a ja som tam pri babke strávil niekoľko krásnych prázdnin. Keďže chalani zo SL boli asi najkomunikatívnejší zo zhromaždivších sa, boli pre nás takou prvou lastovičkou do sveta ‘veľkého airsoftu’.
  Akonáhle boli pohromade všetci airsofťáci vrátane Joca (hoci sme si najprv mysleli, že zoskočí z vrtuľníka krúžiaceho nad našimi hlavami, nakoniec predsa len prišiel autom :), časť nás sa vybrala na okružnú spoznávaciu prehliadku Žiliny, spojenú s bezplatnou návštevou žilinského Muničáku, druhá časť odišla smerom ku ihrisku. Po tomto malom rozptýlení sme sa všetci opäť zišli na malom parkovisku pod lesom – VVP Hradisko, teda na mieste určenia. Tam sa začalo veľké vybaľovanie – už v tej chvíli nám bolo jasné, že to dnes nebude žiadna prechádzka ružovým sadom, väčšina zúčastnených bola totiž vyzbrojená AEG-čkami. Nasledovalo malé dopĺňanie zásob priamo z útrob Jocovho kufra, či od Mitcha. Po krátkej príprave a naládovaní airsoftových miláčikov sme sa zhromaždili na malej čistinke pri vstupe do areálu. Nasledoval krátky briefing, rozdelenie teamov a ich označenie, rozdanie máp a akcia sa mohla začať.
  Primárnou úlohou bolo zorientovať sa podľa mapky v teréne a premiestniť sa na svoju základňu. Tím červených (to nie je narážka na politickú príslušnosť :), ktorý pozostával z viacerých menších teamov zo všetkých možných kútov Slovenska (SilentForce Stará Ľubovňa, SpecNaz Martin, 1-st AirSoft Team Brezno, Prešov, Žilina ...), mál základňu v bode A, čo bola akási drevená ohrada na okraji mierneho zrázu. Bratislavský tím modrých, obohatený o niekoľko manualistov z Nového Mesta, mal svoju bázu medzi niekoľkými betónovými múrikmi uprostred lesa. Po dosiahnutí bázy sa v určený čas začali akcie – výjazdy jednotlivých teamov smerom k určenej zóne X-Ray, kde sa mali nachádzať roztrúsené fľaše s ‘nervovým plynom’ – tieto bolo potrebné získať a počas celej hry brániť a získavať nové od zastrelených nepriateľov. Klasický dvadsaťminútový respawn, s možnosťou skrátiť ho za pomoci medika na 5 minút a povolenie použiť pyrotechniku oživovali priebeh akcie (a umŕtvovali účastníkov :). Špecialitou bol tím organizátorov – 23. SAS, farebne neoznačení, tvorili záškodnícku skupinu, ktorá napádala jednotky, pohybujúce sa lesom a spomaľovala tak ich postup. To bolo ich jediným cieľom – fľaše s plynom ich nezaujímali.
  Tu sa názory zúčastnených rozchádzajú – jedni tvrdia, že to bolo na škodu veci, iní, že na prospech. Ja si myslím skôr to druhé, pretože, pokiaľ by boli organizátori na niektorej z bojujúcich a súťažiacich strán, bolo by to voči druhej strane nefér, nakoľko poznali terén, ako aj umiestnenie artefaktov. Takto využívali svoje znalosti len vo svoj prospech, neškodili (znalosťami - zbraňami však áno :) žiadnej z bojujúcich strán a zároveň si tiež dobre zahrali.
  Náš tím sa vďaka terénu veľmi podobnému nášmu domácemu veľmi rýchlo zorientoval a nerobilo nám takmer žiadne problémy pohybovať sa lesom veľmi rýchlo aj bez mapy (asi jedinou výnimkou bol Speedy, ktorý sa v lese stratil :). Po niekoľkých minútach spoločného postupu s martinskými SpecNaz sme (okrem zistenia, ze niekde nad nami boli ostantí napadnutí zrejme záškodníkmi) tak objavili prvú čistinku s dvoma, či troma drevenými posedmi a okrem dvoch falošných návnad (tú zavesenú v igelitke na vysokom pahýli stromu vám nezabudnem! :) sa nám podarilo nájsť dva artefakty. Po chvíli oddychu v bezpečí vysokého posedu sme sa vybrali na spiatočnú cestu. Asi v polovici cesty naspäť nás prekvapila zúrivá streľba záškodníkov, ktorá nás na 20 minút posadila do trávy, po chvíli nám spoločnosť robil Mitch – šéf záškodníkov. Tak sme sa dozvedeli, že bratislavčania mali malý problém s orientáciou a stále blúdili lesom. Povzbudení naším úspešným ’orientčným behom’ sme sa teda vybrali k našej báze. Po chvíli predierania sa hustým a pichľavým porastom a po krátkom stretnutí s lesným zajom sme sa dostali odzadu k našej báze. Tam som spozoroval Joca ležiaceho smerom k našej základni. Neváhal som teda a pustil do neho zopár dobre mierených rán z Tactical Mastera. Joca som síce zasiahol, dostalo sa mi však hubovej polievočky, nakoľko bol ‘mŕtvy’. Na jeho škodu však bielu pokrývku hlavy z nášho pohľadu vôbec nebolo vidno, čo potvrdili aj ostatní dvaja členovia našej malej údernej skupinky. Ospravedlnil som sa a Joco sa vzdialil z dohľadu. Do základne sme došli vpohode a dobrej nálade. Zopár členov ostatných tímov tam už oddychovalo a oznámili nám, že už ukoristili dve ďalšie fľašky, čo nás povzbudilo do ďalšej akcie. Okamžite sme chceli vyraziť na prieskum okolia nepriateľskej bázy, zdržala nás však jednak navigácia Speedyho do základne :) a postupný návrat ďalších červených. Akonáhle sme boli pripravení vyraziť v hojm počte smerom k báze B, spustila sa zúrivá paľba z elektrík a vedeli sme, že je zle. Hlavy do hliny a akurát som stihol Jančimu povedať, že sa mi to nepáči, pretože strieľajú do steny bázy, zrejme, aby odpútali našu pozornosť. Nestihol som to dopovedať a zhora sa vynorilo pár elektrikárov... Potom to bolo rýchle... Taký masaker som ešte nevidel :)
  Modrí obsadili našu základňu a bez toho, aby sa opýtali na fľaše nás vyhnali respawnovať do lesa.
  Po tomto debakli nasledovalo niekoľko úspešných a rýchlych presunov lesom a neúspešných pokusov o útok na bázu B. Pravidelne sme narážali na zúrivý odpor výborne zakempených modrých a pochopili sme, že priznať zásah po kropení z elektriky je pravdepodobnejšie, ako priznať osamotený zásah z plynovky, či manuálu. Zistenie, že mi nič nepomôže ani presná čarostreľba, pretože sa proste v hromadách BB-čiek vystrelených z AEG stratí, ma prekvapilo a zaskočilo. No čo, povedal som si a pokúsili sme sa s Jančim dostať ku kemperom zboku, bohužiaľ neúspešne. Nakoniec sme sa zišli veľká skupina červených respawnujúcich severozápadne od modrej bázy B. Keďže sa pomaly blížil čas ukončenia akcie, povedali sme si, že skúsime ešte jeden útok, vlastnili sme iba asi 5 fliaš a boli sme dosť slabo vyzbrojení, pretože niektorí červení boli na neznámom mieste :), takže šlo skôr o česť, než o snahu zvrátiť výsledok hry. Padol návrh skúsiť to z južnej, teda z dolnej strany bázy B. Počas presunu sme narazili na SilentForce z Ľubovne a takto posilnení (chalani zo SF sa totiž boli posilniť proviantom na základni :), sme sa vydali na pochod. Zadný voj bol však zaskočený streľbou zo zálohy a tak sa naša skupina rozpŕchla v lese. Tu sa začal posledný príbeh ‘piatich statočných’ – traja chlapci z martinských SpecNaz, ja a Janči. Tri plynovky, jedna elektrika a Jančiho dlhý manuál Walther MPK.
  Dlho sme neváhali a rozhodli sme sa uskutočniť pôvodný plán – zaútočiť na základňu B, tentokrát zozadu. Rýchlym postupom v teréne sme obišli modrých a priblížili sme sa na pár metrov až ku základni. Evidentne nás veľmi nečakali, pretože z tejto strany základňu bránil jeden elektrikár. Toho sme po krátkej prestrelke dostali. To bol začiatok posledného boja našej malej jednotky, ktorej úspech bol pri silnom obsadení základne (blížil sa totiž koniec hry a útoky našich ustali) nemožný. Vzhľadom na prebiehajúcu prestrelku nebol priestor na rozptýlenie sa jednotky do okolitého lesa a čoskoro nás obrancovia obkľúčili. S naším rýchlym presunom a nikým nečakaným útokom sme však boli spokojní, škoda, že sme nemali vysielačky, ktorými by sme mohli skoordinovať útoky zostávajúcich červených. Po tejto akcii sme zostali v báze modrých a čakali sme na zhromaždenie všetkých bojovníkov.
  Pre posledné zvýšenie adrenalínu (a snáď aj sebavedomia zničených červených) organizátori vymysleli poslednú hru – masový útok červených a záškodníkov na bázu modrých. Bolo to naozaj rýchle, dravé, všade lietali guľky, lístie, ozýval sa krik zasiahnutých. V skutočnosti nemám tušenia ako to dopadlo, ale myslím, že o to ani tak veľmi nešlo. Bol to proste adrenalínový záver adrenalínového dňa.
  Po tejto záverečnej prestrelke sa všetci hráči presunuli k miestu, kde sa hra začínala a spoločne sa vyfotili (všetci ma obvešali fotoaparátmi a ja, vyzdobený ako vianočný stromček som so všetkými fotil :). Potom už nasledovalo len balenie a odchod do neďalekého Harley Clubu.

  Záver:
  Tak ako naznačuje názov tohoto článku, bola táto akcia našou prvou podobného charakteru vôbec. Určite sme mnoho vecí podcenili, určite bude treba mnoho vecí dotiahnuť, sami sme však mali z akcie veľmi dobrý pocit. Je pravda, že s našou výzbrojou sme nemali veľkú šancu presadiť sa na zteči proti elektrikám, dokázali sme však využiť naše orientačné schopnosti, výdrž a vytrvalosť a v neposlednom rade i odvahu. Zážitky, ktoré sme si z akcie odniesli nás výrazne ovplyvnili a podmienili aj naše ďalšie airsoftové zmýšľanie a smerovanie. Dúfame, že sa budeme na podobných akciách môcť zúčastňovať častejšie a že aj naše účinkovanie bude čoraz úspešnejšie.
  Tiež by som chcel poďakovať Jocovi a Mitchovi za zorganizovanie tejto akcie, ako i za to, že nás nešetrili. Dúfame, že podobná akcia bude mať čoskoro svojho pokračovateľa, alebo sa možno stane pravidelným podujatím.

  Po akcii sa ozvalo pár hlasov, kritizujúcich hanlivé výroky na adresu bratislavčanov v závere hry. Mňa osobne to mrzí a týmto sa za všetkých červených ospravedlňujem našim bratislavským súperom. Ťažko povedať, čo bolo príčinou spomínaných výrokov, každý by si mal však uvedomiť, že bez dobrého súpera niet dobrej akcie a každý by si mal takéhoto súpera vážiť. Dúfam, že tento malý incident nenaruší priateľské vzťahy medzi hlavným mestom a ‘zvyškom sveta‘ a že sa v podobnej zostave zase stretneme na nejakej akcii...

  Na úplný záver ešte dve heslá, s ktorými sme išli na OSB v Žiline:

  - Nie je hanba si cvrknúť, keď na teba mieria s upgradovanou elektrikou...
  - Oni majú výzbroj, taktiku a skúsenosti, my len odvahu a odhodlanie ... :)

  UPIR
  The Vampire Knight
  1-st AirSoft Team Brezno

  Napísal UPIR dňa 22.05.2003
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Akcie
  · Iné články od: UPIR


  Najčítanejšie články na tému Akcie:
  Black Hawk Down

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 2.5
  hlasov: 2


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Re: Divoký Západ očami greenhorna alebo OSB Žilina 17.5. 2003 (Skóre: 1)
  whiskey dňa 22.05.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.omegablack.sk
  pekne si to napisal, uz len fotky nejake by som rad vidiet, fotilo sa tam jak o dusu spasenu a fotoze nikde?!  Re: xfhwkufbiki (Skóre: 1)
  yacobin dňa 09.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  buy viagra online [www.swanislandcrit.com] buy viagra online [www.chrishartimages.com] order viagra order viagra [www.swanislandcrit.com] order cialis online purchase viagra [www.swanislandcrit.com] purchase viagra order levitra [www.graphinvest.com] purchase cialis order levitra online [www.graphinvest.com] purchase cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra online order viagra online [www.chrishartimages.com] order viagra online purchase cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra online buy levitra online [www.getuserbars.com] order levitra online order levitra online [www.graphinvest.com] order levitra order cialis online [www.ostrichdefense.com] buy levitra buy cialis [www.e-xperiments.com] order levitra online buy viagra online [www.swanislandcrit.com] purchase cialis purchase cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra buy viagra [www.swanislandcrit.com] buy viagra online order cialis online [www.ostrichdefense.com] buy viagra online buy levitra online [www.getuserbars.com] buy viagra online [www.swanislandcrit.com] buy levitra order cialis online [www.ostrichdefense.com] buy viagra online  Re: taoeahiehlk (Skóre: 1)
  yacobin dňa 08.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  purchase cialis [www.e-xperiments.com] order levitra order levitra online [www.graphinvest.com] buy levitra buy viagra online [www.swanislandcrit.com] order cialis online purchase levitra [www.getuserbars.com] buy viagra online order cialis online [www.ostrichdefense.com] order viagra order cialis [www.ostrichdefense.com] order levitra online purchase viagra [www.swanislandcrit.com] buy levitra online buy viagra [www.chrishartimages.com] order cialis online order viagra [www.philippine-nature.org] order viagra online buy viagra online [www.swanislandcrit.com] buy viagra online buy cialis [www.ostrichdefense.com] order cialis online buy cialis [www.ostrichdefense.com] buy viagra online buy viagra [www.chrishartimages.com] purchase cialis [www.chrishartimages.com] purchase viagra order viagra online [www.philippine-nature.org] buy cialis online buy cialis online [www.e-xperiments.com] buy cialis purchase levitra [www.getuserbars.com] purchase levitra buy viagra [www.chrishartimages.com] buy cialis online purchase viagra [www.swanislandcrit.com] purchase levitra buy viagra [www.chrishartimages.com] buy viagra  Re: fiepaofx (Skóre: 1)
  yacobin dňa 21.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  buy viagra [www.philippine-nature.org] buy levitra [www.chrishartimages.com] order viagra order viagra online [www.chrishartimages.com] buy levitra online buy viagra [www.philippine-nature.org] order viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] buy cialis online order levitra online [www.getuserbars.com] buy levitra online buy levitra online [www.getuserbars.com] order viagra buy cialis online [www.e-xperiments.com] purchase cialis [www.chrishartimages.com] order levitra order cialis online [www.e-xperiments.com] order viagra online order viagra [www.philippine-nature.org] order cialis online order cialis online [www.e-xperiments.com] buy viagra buy cialis online [www.e-xperiments.com] buy cialis online buy viagra [www.philippine-nature.org] order cialis [www.chrishartimages.com] buy viagra buy levitra online [www.getuserbars.com] purchase viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] buy viagra online buy viagra [www.philippine-nature.org] purchase levitra purchase viagra [www.chrishartimages.com] purchase levitra order levitra online [www.getuserbars.com] buy levitra online  Chanel Handbags (Skóre: 1)
  django1 dňa 21.08.2013
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Obama said. " Coach Factory Outlet [www.coachoultetabs.org]We call on the Egyptian authorities to respect the universal Coach Factory Outlet [www.coachoultetabs.org]rights of the people."Bergen: Al Qaeda leader's 'I told you so' Coach Outlet [www.coachoutletonlineoit.net]on EgyptBright Star -- next month's joint U.S.-Egyptian military exercise -- would have Coach Online Outlet [www.coachoutletonlineats.com]involved thousands of American air and ground forces. Obama administration officials Coach Factory Outlet [www.coachoultetabs.org] told CNN on Wednesday that canceling the military exercises -- Coach Outlet Store [www.coachoutletstoresuie.com]which are held every two years -- was being considered.The president Coach Outlet Store [www.coachoutletstoresuie.com]is currently on vacation with his family Coach Factory Stores [www.coachoutletstoreonlineanc.com] on Martha's Vineyard, an island off the coast of Massachusetts. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletain.com]Some Republicans and right-leaning blogs have criticized that Coach Factory Store [www.coachoutletstorenoa.net]fact that while Egypt fell into turmoil, the president golfed, went to a cocktail Coach Factory Online [www.ccoachoutletstoreonlinesa.com]party and ate at an upscale restaurant.A senior White House official told CNN's Jake Tapper Thursday the president Coach Outlet [www.coachoutletonlineoit.net] was briefed on the severity of the violence in Egypt in a phone call with key administration officials involved in U.S.-Egypt relations, Coach Factory Outlet [www.coachoultetabs.org]including Defense Secretary Chuck Hagel, Coach Outlet Store Online [www.coachoutletpfa.net]Secretary of State John Kerry and Director of National Intelligence James Clapper. Coach Bags Outlet [www.ccoachhandbagsoutletst.net]Obama's statement comes a day after the bloodiest day in Egypt since the 2011 Coach Outlet Online Store [www.coachofactoryutletdtt.net]revolution that ousted Hosni Mubarak. Coach Outlet [www.coachoutletonlineoit.net]At least 525 people were killed and more than 3,700 injured, Coach Online Outlet [www.coachoutletonlineats.com]according to the Egyptian Health Ministry, Michael Kors Handbags Outlet [www.mmichaelkorsoutletpl.net] in clashes that began when security forces moved in to break up Michael Kors Outlet Store Online [www.michaelkorsoutletstoreptf.com] protesters demonstrating in support of former President Mohamed Morsy, Michael Kors Bags Outlet [www.michaelkorsoutletpft.com]who was elected to office after Mubarak's ouster.The number of dead could go up, Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletacs.net] as the Muslim Brotherhood has said many of its supporters who were Michael Kors Outlet Store [www.michaelkorsffactoryoutlett.com]killed have not yet been counted.
  Egypt's Christians under pressure as churches Chanel Handbags

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Re: Surfers for Autism helps kids just be themselves at second Jacksonville event (Skóre: 1)
  django1 dňa 15.11.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  michael kors black friday [www.blackfriday-2014.us]
  michael kors black friday [www.blackfriday-2014.us]
  black friday [www.blackfriday-sale.org]
  canada goose black friday [www.blackfriday-deals.org]
  north face black friday [www.blackfriday-sales.us]
  cheap ugg sale [www.cheapuggssale.com.co]
  ugg shoes [uggs.fairskinmen.com]
  ugg boots outlet [uggs.fairskinmen.com]
  the north face jackets [www.northfacejacketsoutlet.us.com]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  abercrombie fitch [www.abercrombieandfitch.cc]
  abercrombie fitch [www.abercrombieandfitch.cc]
  abercrombie [www.abercrombieoutlet.name]
  abercrombie [www.abercrombieoutlet.name]
  alexander wang bags [www.alexander-wang.us]
  belstaff leather jacket [www.belstaff.name]
  bottega veneta bags [www.bottega-veneta.cc]
  burberry handbags [www.burberry-outlet.net.co]
  burberry handbags [www.burberry-outlet.net.co]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  canada goose [www.canadagoose.com.co ]
  canada goose outlet [www.canadagoose.com.co ]
  celine bags [www.celine-outlet.us]
  chanel handbags [www.chanelbags.com.co]
  chanel outlet [www.chanelbags.com.co]
  jordan shoes [www.cheap-jordans.us.com]
  cheap jordan shoes [www.cheapjordansshoes.in.net]
  wholesale nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]
  wholesale nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]
  chi hair strighteners [www.chiflat-iron.us]
  coach outlet [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach outlet store online [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach factory outlet [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach outlet online [www.co

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.