Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 166
Členov: 0
Spolu: 166
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • Makros74
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  Airsoftový tréning doma
  Potichu sa priblížil. Zo svojej pozície každú chvíľu zbadá nepriateľa brániaceho pozíciu. Už, už to bude. Bleskovo pohľadom prebehne zbraň, či je natiahnutá a odistená. Pevnejšie ju zovrie v dlani. Pomaly sa mu vynára chrbát nepriateľa sledujúceho dianie pod lesom. O jeho prítomnosti teda netuší. Zdvihne zbraň, tri biele bodky na mieridlách sa dostávajú do roviny a za nimi sa črtá chrbát nepriateľa. Vychutnáva pocit víťazstva. Potiahne jemnú spúšť airsoftovej zbrane... A... Netrafí...

  Nočná mora snáď každého strelca – minúť cieľ. Kde hľadať chybu? Väčšinou je to otázka zle nastavených mieridiel, ‘strhnutia’ zbrane pri potiahnutí spúšte, nedostatočným ‘zžitím’ strelca so zbraňou, či proste zlým spôsobom mierenia. Nič, čo by sa nedalo odstrániť poctivým tréningom. Pri AirSofte to platí o to viac, že airsoftové zbrane od rôznych výrobcov majú často rozličné strelecké vlastnosti. To je jeden z dôvodov, prečo by ste mali aspoň raz za čas ‘zasušiť’ – teda trénovať streľbu nasucho, v domácich podmienkach. Aj keď streľba samotná je až na konci reťazca viacerých sprievodných činností. V dnešnom článku sa teda pozrieme na zúbky domácemu tréningu.

  Tasenie zbrane
  Aj keď väčšinu času na airsoftovom bojisku strávite so zbraňou v ruke, predsa len môžu nastať situácie, keď budete musieť dostať zbraň z nejakého miesta/pozície do zamiereného stavu (napr. po prebíjaní zásobníka, po prechode spoza prekážky, rýchla streľba spoza prekážky). V takomto prípade ide o čo najrýchlejšie zdvihnutie zbrane do pohotovostného stavu, teda do stavu tesne pred výstrelom. Predovšetkým by ste mali svoju zbraň veľmi dobre poznať a ovládať jej mechanizmus. V zlomku sekundy, kedy potrebujete zbraň namieriť si musíte uvedomiť, či je zbraň natiahnutá, či nie je zaistená a vlastne ‘za pochodu’ situáciu riešiť – teda rýchlo natiahnuť, či odistiť. Pri tréningu skúšajte väčšie množstvo situácií, ktoré môžu v boji reálne nastať. Zároveň nechávajte zbraň v rôznych stavoch (bez zásobníka, nenatiahnutú, natiahnutú, ale zaistenú ...).

  Rýchle mierenie a intuitívna streľba
  Ďalšou veľmi podstatnou vecou je dostať zbraň čo najrýchlejšie do zamiereného stavu, teda zrovnať mieridlá smerom na mierený objekt. Tu vychádzajte z intuície, podobne totiž funguje jednoduché ‘ukázanie’ prstom – ak chcete na nejaký predmet ukázať (prstom), vačšinou to dokážete ‘od boku’, bez mierenia. Podobne to je aj pri streľbe – dívajúc sa na cieľ dvíhate zbraň, až kým pred očami nemáte zrovnané mieridlá a za nimi spomínaný cieľ. Neskôr dokážete vystreliť relatívne veľmi presne aj bez mierenia – ‘od boku’, presne podľa príkladu s prstom. Taktáto streľba sa volá intuitívna.
  Od schopnosti v čo najkratšom čase zamieriť na cieľ častokrát závisí váš život, najmä pri rýchlych prestrelkách v budove (rýchle vyklonenie sa spoza prekážky, výstrel, ukrytie). Preto je dôležité vedieť efektívne využiť úkryt – vykloniť sa tak, aby bola čo najväčšia šanca zásahu a pritom robiť nepriateľovi čo najmenší možný terč. Pri tréningu vyberte rôzne úkryty a zvoľte rôzne ciele. Skúšajte, ako rýchlo sa vám podarí zdvihnúť zbraň do roviny a zamerať cieľ. Zároveň nezabúdajte na okamžité krytie, nepriateľ totiž nespí :) Natrénujte si aj pozície, ktoré sú pre vás nevýhodné, v boji sa často dostanete práve do takých.

  Streľba v domácich podmienkach
  Samostatná streľba bude po predchádzajúcich cvičeniach akousi skúškou správnosti. Ak si totiž myslíte, že sa dokážete rýchlo dostať do palebnej pozície a zamerať cieľ, až po výstrele zistíte, či ste náhodou nepodľahli ilúzii a či skutočne cieľ máte dobre zameraný a ste schopní svojou zbraňou ho trafiť. Na streľbu doma budete predovšetkým potrebovať vhodný priestor – odporúčam aspoň 7-10m, v žiadnom prípade sa v tejto zóne nesmú tmoliť ženy, deti, domáce zvieratá, či iní civilisti. Tiež neodporúčam robiť si strelnicu uprostred zbierky drahocenného porcelánu po babke, mohli by ste mu zmenšiť rozmery a zdvojnásobiť počet :)
  Pokiaľ máme vyhovujúcu miestnosť, budeme si musieť vyrobiť tzv. lapač striel. Pokiaľ ste niekto chodili na strelnicu strieľať zo vzduchovky, či ste sa tejto bohumilej činnosti venovali v škole, určite poznáte plechové lapače brokov, ktoré sa pri tom používali. Pre tých, ktorým to nič nehovorí, krátky popis - šlo o plechovú krabičku, ktorej chýbala predná stena – tam sa umiesťnoval terč. Po každom výstrele prešiel brok terčom a ‘skončil’ na zadnej stene plechového lapača. Určite sa niektorí z vás opýtajú prečo teda vymýšľať teplú vodu a nepoužiť tieto lapače? Dôvodov je viacej, najviac však rezonuje vyrobený materiál a veľkosť lapača. Lapače boli totiž robené na malé vzduchovkové terče (podobné tým, ktoré sú vkladané k AS zbraniam) – ak teda nechcete každých päť minút chodiť vymieňať maličký terč, radšej použite väčší, s väčším počtom cieľov, prípadne si môžete urobiť/nakresliť vlastnú bojovú situáciu. Ja osobne používam terče formátu A4. Nuž a prečo mi vadí plech, z ktorého boli vzduchovkové lapače vyrobené? Odpoveď je jednoduchá – pretože pri dopade BB-čka na tvrdý povrch dôjde k jej poškodeniu a buď sa rozpadne na mieste, alebo – čo je ešte horšie – v hlavni vašej zbrane. No a keďže sa jedná o tréning, ktorý by sa mal pravidelne opakovať, bude vhodné používať tréningové strelivo opakovane, teda nesmie dôjsť k jeho poškodeniu, či zničeniu.

  Takže ako si urobiť jednoduchý lapač BB-čiek? Vpodstate jednoducho – vezmite si nejakú vhdonú kartónovú krabicu, najlepšie takú, aby sa na ňu dal upevniť terč veľkosti A4.

  1.
  Najprv si budeme musieť vystužiť zadnú časť, kam budú dopadať strely. Ja som do svojho lapača urobil vložku o veľkosti zadnej steny z trojitého hrubého kartónu, ktorý obaľte najlepšie látkou (pôvodne som použil igelit s ‘pukačkami’, do ktorého sa balí elektronika, bohužiaľ môj plynový Tactical Master igelit pretrhal po pár dňoch a potom som vyťahoval BB-čka z trojitej vrstvy kartónu). Musíte však dbať na to, aby bolo možné túto spevnenú stenu vložiť na dno krabice a prípadne bez väčšieho poškodenia lapača aj následne vybrať von. Ešte pripomeniem, že látka by nemala byť veľmi napnutá, skôr voľnejšia a mäkká, od napnutej látky sa totiž BB-čka môžu odraziť, opustia lapač a ešte majú dosť razancie na to, aby zdemolovali predmety v bezprostrednej blízkosti.

  2.
  Ak máte vystuženú zadnú stenu, urobíme si ešte nejaký systém na uchytávanie terča – napríklad z veka krabice vyrežte veľkú časť vrchnej (pre vás už prednej) steny a ponechajte len 1-2 cm prúžok, na ktorý budete môcť či už nejakými špendlíkmi, alebo lepiacou páskou uchytiť terč. Takto môžete vždy pred streľbou veko zložiť, uchytiť terč a veko opäť založiť. Zároveň máte bezproblémový prístup ku zachyteným BB-čkam.

  3.
  No a teraz už len stačí prichytiť terč a môže sa strieľať. Mimochodom, tréningový airsoftový terč nájdete v sekcii Download servra WarGames ako vektorový .PDF, je teda v absolútnej kvalite a všetky čísla i čiary bude zreteľne vidieť.

  Samozrejme, že v rámci domáceho tréningu odporúčam skúšať aj rýchle nabíjanie, prípadne čiastočné nabíjanie – ak ide o život, naládovať 2-3 gule na istý zásah, ale ten musí byť fakt istý :)
  Nedá mi ešte raz nepripomenúť BEZPEČNOSŤ. Rátajte s tým, že aj s použitím lapača je možné, že BB-čka poletia v okolí, buď to bude odrazená strela, alebo prípadne netrafená. Preto ho odporúčam umiesťnovať ku holej stene, čo najďalej od okien, radiátorov, či poličiek s porcelánom. Poprípade lapač položte do veľkého kresla, ktoré v okolí lapača absorbuje zblúdilé strely. Nikdy nestrieľajte bez ochrany zraku a presvedčte sa, že sa v miestnosti nenachádza NIKTO bez tejto ochrany. Nezabúdajte, že ide o tréning a zábavu, a určite nechcete, aby to skončilo v nemocnici.

  UPIR
  1-st AirSoft Team Brezno
  E-m@il: upir@upirsoft.sk

  Napísal UPIR dňa 16.05.2003
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Návody a manuály
  · Iné články od: UPIR


  Najčítanejšie články na tému Návody a manuály:
  Orientácia na nových stránkach Tokyo Marui

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 3.77
  hlasov: 9


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Re: Airsotový tréning doma (Skóre: 1)
  Alien dňa 16.05.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Z vlastnej skusenosti mozem odporucit zavesit si terc v na nejaku staru zaclonu v domacnosti....snad kazdy nejaku doma najde. Je to bezpecne a energiu gulky to stlmi takmer 100% Nedojde k ziadnemu nebezpecnemu odrazeniu, popripade ( ak to preferujete ) mozete znova pouzit municiu....A nemusite sa trapit s krabicou :-)  Re: Airsotový tréning doma (Skóre: 1)
  mythos (mythos@mythos.sk) dňa 16.05.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  autor ocividne rozmysla len v manualnom svete, co sice nie je na skodu. ale rozhodne nedoporucujem nieco podobne (a so zaclonou uz vobec nie) skusat elektrikarom a hlavne tym co maju upgrady. ja s mojou Steyr AUG + M120S som z tazkeho, hrubeho zavesu spravil vyslovene reseto, ked som nedavno skusal doma hop. esteze tam bola stena a nie nic ine.

  A este by som doporucoval oblepit molitanom aj bocne steny, aby sa BB neodrazalo od nich...  Re: Airsotový tréning doma (Skóre: 1)
  slavko (slavko@army.com) dňa 16.05.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu | Denník)
  mne sa "podarilo" vyrobit M16kou priehlbinky do kovania dveri a do steny riadne kratery ... neviem ako to vysvetlim majitelovi bytu :-/ :)  Re: Airsotový tréning doma (Skóre: 1)
  off dňa 16.05.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://specnazba.unas.cz
  no terc som si poctivo spravil :) namnozil terce a trochu som si aj trenoval :) nedopadlo to az tak zle, ale mam zatial maly priestor, takze uz z tych piatich metrov trafim skoro vzdy do stredu. tak som skusil na tie male a tam sa uz trafim skoro vzdy do cierneho. bude to chciet nejaky vacsi priestor. inak k miereniu by som pripomenul pre zaciatocnikov 2 zakladne chyby.
  1.) zle drzanie zbrane. zbran sa nema drzat tak, ako to vidime vo filmoch :) ale tak ako je to najlepsie strelcovi. dokonca ja osobne na blizke vzdialenosti mierim so zbranou tak, ze si dam musku uplne k tvari a drzim ju ako dlhu zbran (kedze hovorim o kratkej zbrani). takto je sice presnost miziva, ale ked mierim do chodby ktora je 3 metre odo mna tak cloveka urcite trafim. je to vyhoda pretoze s vystretymi rukami sa dost zle vykuka z rohov atp...
  2.) dalsia chyba je mierit prilis dlho. Hlavne s vystretymi rukami. samozrejme ze mierit treba VZDY (nikdy nepozerat inam ako mierim a naopak), ale najlepsie horeuvedenym sposobom. Pri vystretych rukach zacnu po case bolet, alebo triast sa atp... jednoducho dost zhorsuje dlhe mierenie presnost. idealne je mierit cca 3 sekundy. samozrejme ze pri dlhych zbraniach je to ine, to iste aegy kde netreba az tak presne mierit pretoze 3 gulky po sebe to vyriesia :) ale ak chce niekto s kratkym manualom strielat naisto, mal by sa vyvarovat spomenutych chyb.  Re: Airsoftový tréning doma (Skóre: 1)
  DeRp dňa 19.12.2003
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://mato.miesto.net
  Hmm nechal som sa trosku inspirovat, ale terc som trosku prerobil, podla mna je to lepsie
  Zadnu senu krabice som vystuzil vatou (celym balikom za cca 20 SK) cez to som na dost volno prilozil latku (4x prelozena, nejaka podsivka ci co to bolo za par drobnych) a tu som prispikoval o krabicu. na to som prelozil vrch krabice do ktoreho som vyrezal otvor, ktory prekriva terc. Snad tomu aspon niekto pochopil :D  Airsoftový tréning doma (Skóre: 1)
  Sidewinder dňa 21.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Taktiez ak prelepite tu spodnu stranu lapaca niekolkymi vrstvami lepiacej pasky tak je to tiez nepriestrelne...

  ( U manualov stacia 2 vrstvy pasky u AEG a plynoviek by som odporucil asi tak 5-10 vrstiev pasky )  Re: lzfwhukujul (Skóre: 1)
  yacobin dňa 09.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  [www.chrishartimages.com] buy cialis order viagra online [www.prayingforvinny.org] purchase levitra order levitra online [www.getuserbars.com] order cialis online purchase cialis [www.e-xperiments.com] order viagra online buy viagra online [www.philippine-nature.org] order cialis purchase viagra [www.chrishartimages.com] order viagra buy cialis [www.ostrichdefense.com] order cialis order levitra online [www.getuserbars.com] buy cialis buy viagra online [www.philippine-nature.org] order cialis buy viagra [www.philippine-nature.org] order levitra online buy cialis online [www.ostrichdefense.com] order viagra order levitra online [www.getuserbars.com] purchase levitra [www.chrishartimages.com] order viagra purchase levitra [www.graphinvest.com] buy viagra purchase viagra [www.chrishartimages.com] purchase levitra buy levitra online [www.getuserbars.com] buy cialis online buy levitra online [www.getuserbars.com] purchase cialis purchase viagra [www.chrishartimages.com] buy cialis online buy cialis [www.ostrichdefense.com] order levitra order viagra [www.swanislandcrit.com] order levitra  Re: htuumiofeg (Skóre: 1)
  yacobin dňa 08.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  [www.chrishartimages.com] order cialis online buy viagra online [www.prayingforvinny.org] buy levitra order levitra [www.getuserbars.com] order levitra online purchase levitra [www.getuserbars.com] purchase cialis buy cialis [www.ostrichdefense.com] order levitra buy viagra online [www.prayingforvinny.org] order levitra online purchase cialis [www.e-xperiments.com] purchase viagra order levitra online [www.getuserbars.com] order cialis online buy cialis online [www.e-xperiments.com] order levitra online [www.getuserbars.com] purchase cialis order cialis online [www.ostrichdefense.com] buy levitra order cialis [www.ostrichdefense.com] order viagra buy cialis [www.ostrichdefense.com] buy viagra online order cialis online [www.ostrichdefense.com] order cialis online order levitra online [www.getuserbars.com] order levitra online buy levitra online [www.getuserbars.com] buy cialis order viagra [www.prayingforvinny.org] buy levitra [www.chrishartimages.com] order viagra order viagra [www.prayingforvinny.org] purchase cialis buy viagra [www.philippine-nature.org] purchase cialis  Re: enoey (Skóre: 1)
  yacobin dňa 21.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  order levitra online [www.getuserbars.com] order viagra online order cialis [www.e-xperiments.com] purchase viagra order levitra [www.getuserbars.com] buy viagra purchase viagra [www.philippine-nature.org] order viagra online buy viagra [www.philippine-nature.org] purchase viagra buy viagra online [www.chrishartimages.com] buy cialis buy viagra [www.philippine-nature.org] buy cialis order viagra [www.chrishartimages.com] buy levitra order viagra [www.chrishartimages.com] order viagra online buy levitra [www.getuserbars.com] order cialis buy viagra [www.philippine-nature.org] order levitra online buy levitra online [www.getuserbars.com] buy viagra order viagra [www.chrishartimages.com] order cialis buy levitra [www.getuserbars.com] purchase levitra purchase viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra buy levitra [www.getuserbars.com] order viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] order cialis online order levitra online [www.getuserbars.com] buy cialis online order levitra online [www.getuserbars.com] order viagra online purchase viagra [www.philippine-nature.org] order levitra  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Typológia hráčov airsoftu (Skóre: 1)
  django1 dňa 16.09.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Others say that while the ISIS fighters did possess advanced weaponry Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] the pesh merga had their own heavy weapons. They were simply Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] out of position when ISIS struck.Mr. Barzani, who owns Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] We know how to fight in the mountains,” Mr. Barzani said Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] the Korek cellphone company as well as one of the biggest Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] shopping malls in Erbil, bemoaned the more than 600-mile Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] border that Kurdistan must defend now. The climate, too Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] sipping a Starbucks Frappuccino. “But this is the desert Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] and it’s so hot. It’s completely different. Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletonlinesius.com] has changed. The fight is no longer in the mountains Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] where the Kurds burnished their reputation. Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] alls for munitions heard in every corner of Kurdistan Chanel Outlet Online [www.chaneloutletinaus.com] Cnow appear to have been partly answered, according Louis Vuitton [www.louisvuittonoutletina.com] to Masrour Barzani, the top intelligence official in Kurdistan Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com] The pesh merga have started receiving shipments of ammunition Gucci Belts [www.guccibeltsoutletbcus.com] machine guns and mortars, mostly made in Eastern Europe Gucci Belt [www.guccibelststco.com] and therefore compatible with the systems used by the Kurds, he said. Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] Continue reading the main story Continue reading the main story Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Continue reading the main story Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] On a rocky hilltop overlooking a branch of the Tigris Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com] River one recent afternoon, Gen. Zrar Sayda of the Coach Outlet Store [www.coachfactoryoutletnbsa.com] pesh merga peered through binoculars at a patch of recently cleared land. Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com] Along with four sons, four nephews, three cousins and one brother Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com] General Zrar, as he is known among his peers and others Coach Factory Online [www.coachfactorystoreuin.com] has been fighting ever since ISIS first stepped into Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com] Kurdish

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Re: Surfers for Autism helps kids just be themselves at second Jacksonville event (Skóre: 1)
  django1 dňa 15.11.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  michael kors black friday [www.blackfriday-2014.us]
  michael kors black friday [www.blackfriday-2014.us]
  black friday [www.blackfriday-sale.org]
  canada goose black friday [www.blackfriday-deals.org]
  north face black friday [www.blackfriday-sales.us]
  cheap ugg sale [www.cheapuggssale.com.co]
  ugg shoes [uggs.fairskinmen.com]
  ugg boots outlet [uggs.fairskinmen.com]
  the north face jackets [www.northfacejacketsoutlet.us.com]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  abercrombie fitch [www.abercrombieandfitch.cc]
  abercrombie fitch [www.abercrombieandfitch.cc]
  abercrombie [www.abercrombieoutlet.name]
  abercrombie [www.abercrombieoutlet.name]
  alexander wang bags [www.alexander-wang.us]
  belstaff leather jacket [www.belstaff.name]
  bottega veneta bags [www.bottega-veneta.cc]
  burberry handbags [www.burberry-outlet.net.co]
  burberry handbags [www.burberry-outlet.net.co]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  canada goose [www.canadagoose.com.co ]
  canada goose outlet [www.canadagoose.com.co ]
  celine bags [www.celine-outlet.us]
  chanel handbags [www.chanelbags.com.co]
  chanel outlet [www.chanelbags.com.co]
  jordan shoes [www.cheap-jordans.us.com]
  cheap jordan shoes [www.cheapjordansshoes.in.net]
  wholesale nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]
  wholesale nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]
  chi hair strighteners [www.chiflat-iron.us]
  coach outlet [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach outlet store online [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach factory outlet [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach outlet online [www.co

  Čítať zvyšok komentára...  guoguo (Skóre: 1)
  django1 dňa 28.11.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  true religion outlet [truereligionoutlet.colosseum-club.com]
  coach factory outlet [www.coachfactorystoreonline.us.com]
  michael kors [www.michaelkors-outletonlinesale.eu.com]
  burberry outlet online [burberryoutletonline.totalwealthplanner.com]
  michael kors uk [michaelkorsoutlet.new-letter.com]
  toms [toms.raleighdowntowner.co]
  ralph lauren [ralphlauren.josephsiri.com]
  louis vuitton handbags [www.louis--vuitton.us]
  true religion jeans [truereligionjeans.colosseum-club.com]
  polo outlet [polooutlet.josephsiri.com]
  true religion [www.truereligion-outlet.in.net]
  burberry outlet [www.burberry-outlet.us.com]
  chanel bags [www.chanelbags.com.co]
  jordan 11 [www.cheapjordansshoes.in.net]
  rolex watches outlet [www.rolexwatchesoutlet.us]
  toms shoes [www.toms--shoes.com]
  canada goose outlet [www.canada-gooseoutlet.cc]
  burberry handbags [burberryhandbags.suleymanaltun.com]
  timberlands [timberlands.colegrovephotography.com]
  abercrombie outlet [www.abercrombieoutlet.us.com]
  hollister jeans [hollisterjeans.charleschin.com]
  abercrombie [www.abercrombie.in.net]
  fitflop footwear [www.fitflop-shoes.us]
  michael kors uk [michaelkorsoutlet.new-letter.com]
  louis vuitton outlet [www.louisvuittonoutlet-inc.us]
  red heels [www.christianlouboutinoutlet.com.co]
  black friday 2014 [www.blackfriday-sales.us]
  ray ban outlet [www.ray-banoutlet.name]
  ugg outlet [www.cheapuggssale.com.co]
  michael kors outlet online [www.michael-korsoutlet.eu.com]
  burberry bags [www.burberryoutlet.us.com]
  belstaff [www.belstaff.name]
  burberry outlet [www.burberry-outlet.us.com]
  cheap jerseys
  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...  guowenhao0713 (Skóre: 1)
  django1 dňa 13.07.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao0713
  asics shoes [www.asicss.co]
  longchamp handbags [www.longchampoutlet.name]
  lebron james shoes [www.lebronjamesshoes.in.net]
  nike trainers [www.niketrainers.me.uk]
  chelsea jersey [www.chelseajerseystore.com]
  rolex watches uk [www.rolexwatches-uk.co.uk]
  longchamp outlet [www.longchampoutlet.name]
  seattle seahawks jerseys [www.seattleseahawksjersey.us]
  chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com]
  fivefingers shoes [fivefingersshoes.saynotoarcticdrilling.org]
  swarovski jewelry [www.swarovski.in.net]
  true religion outlet [www.truereligionoutlet.org]
  celine outlet [www.celineoutletus.com]
  golden state warriors jerseys [www.warriorsjersey.com]
  burberry handbags [burberry.top10outlets.com]
  ugg boots [uggboots.shoeshine.cc]
  polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutlet.in.net]
  fred perry sale [www.fredperrypoloshirts.com]
  burberry outlet online [www.burberryoutletonline.in.net]
  futbol baratas [www.futbol-baratas.com]
  kate spade handbags [katespade.sarahshandbag.com]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  nike free uk [www.nikefreerunning.org.uk]
  christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutlet.name]
  abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch-hollister.es]
  mlb jerseys [www.cheapmlbjerseys.net]
  christian louboutin sale [www.christianlouboutinonline.us.com]
  michael kors handbags [www.michaelkorsusa.us]
  tiffany and co jewelry [www.tiffanyandco.in.net]
  hermes birkin [www.hermesbirkin.org]
  hollister clothing [www.hollisterclothingstore.net]
  salvatore ferragamo [www.ferragamo.eu.com]
  karen millen uk [www.karenmillens.co.uk]
  tory burch outlet [www.toryburch.in.net]
  Čítať zvyšok komentára...


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.