Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::
  
Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

 Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

 Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

 Odkazy
 

 Downloady
 

 Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

 Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

 
Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 147
Členov: 0
Spolu: 147
 
Reklama z Googla
 
Online Chat
Pripojte sa na chat

 • Makros74
 •  
  Plánovač akcií
  Najbližšie plánované akcie:
   
  Posledné inzeráty
  Navštívte burzu:
   
  Zľava v Muničákoch
  Stav objednávok:
  Bratislava
  Suma: 408 (24%)
  Košice
  Suma: 0 (0%)
   
  Vyhľadať


   
  MECHABOX 2, alebo slzy pre plač...

  Mnohým airsofťákom, ktorí už hrávajú dlhší čas a upgradovali svoje zbrane, sa už určite stalo,xy že mechabox verzie 2. to už nevydržal a dal svoju výpoveď...  Každý to berie ako samozrejmosť, no niekto možno nie, ale žiaľ musí sa s tým aj tak zmieriť. Pokiaľ sa s tým zmieriť nechcete, tak je tu možnosť dočítať tento článok a skúsiť urobiť malý upgrade tohto nevydareného čínskeho výrobku :) , podľa môjho receptu.


  Hmm, tak začal by som tým, kedy tie mechaboxy vlastne praskajú? Najväčšie percento praská v zimnom období Ak máte šťastie a pružiny slabšie, ako M120, tak je tu veľká šanca, že pravé Vás tá smola obíde :) V letnom období je to predovšetkým otázka, akú silnú pružinu máte vo svojej mašinke :) Čiže pokiaľ tam niekto pere M140 + tak sa môže ľahko stať, že to praskne aj v lete... Dôvoď prasknutia a faktory ktoré ho skutočne ovplyvňujú sa pokúsim vysvetliť v nasledujúcich riadkoch...
  Všimnite si obrázok, je tam detail Mechaboxu verzie 2. červená šípka znamená smer pôsobenia sily F1 Je to sila vyvodená pružinou Pružina tlačí v smere sily F1 piest a hlavu piestu, ktorý následné naráža na hlavu valca. Hlava valca je uložená a upevnená v tej časti mechaboxu, ktorá je zakrúžkovaná modrým krúžkom alebo lepšie elipsou :) Rázy spôsobené narážaním piestu na hlavu valca sa prenášajú cez hlavu valca právé na túto zakrúžkovanú časť mechaboxu a tu sa následne aj pohlcujú, z čoho je zrejme, že táto predná časť mechaboxu si toho vytrpí najviac. Hrubé červené čiary znázorňujú smer šírenia trhlín, teda v prípade že tam tie trhliny vzniknú :) Smer je vždy rovnaký resp. ešte nikdy som nevidel inak prasknutý mechabox ver.2 A práve to je to zaujímavé, prečo to ide vždy rovnako? Všeobecne pravidlo znie, že materiál vždy praskne len v oslabenom mieste Prečo tomu tak je, dúfam nemusím vysvetľovať... Ale prečo to teda na tých 2.kových verziách nezosilnia? Nejaký milimetrík hrubší mechabox by sa tam po malých úpravách rozmerov tela určite zmestil. No hrubší nie je z jednoduchého dôvodu... Lebo to, aké je to hrubé úplne vyhovuje a stačí na všetky druhy pružín a predovšetkým na tie základne, ktoré tam výrobca osadí. To či to zvládne dlhodobo aj uprgrady už výrobcu nezaujíma nakoľko sa používajú prevažne M90 M100 pružiny v základe. Problém preto nebude v tom, že by sa praskanie odstránilo jedine masívnejšou prednou časťou mechu, ale v niečom inom... Vieme že materiál je postačujúco hrubý v miestach prasklín, prečo to teda praská?


  Skúsme si predstaviť takú výrobu... Možných spôsobov na výrobu mechaboxov je niekoľko a to je odlievanie alebo zápustkovým kovaním, ako ma správne opravil Ricoo :)... to, akým z týchto dvoch typov to vyrábajú, nás trápiť nebude Dôležité je len to že pri každom type, či už po vychladnutí materiálu, alebo po jeho zlisovaní, vznikajú vnútorné pnutia To sú vlastne neviditeľné sily, ktoré sú síce nežiaduce, ale v tomto prípade sa ich nezbavíme Tieto pnutia vznikajú napríklad aj pri zváraní alebo ťahaní , strihaní atd. Samozrejme bavíme sa zatiaľ len o kovových materiáloch :) Spôsobov akým sa zbavíme vnútorných pnutí síce nie je veľa (napr. žíhanie, popúštanie atd.), ale ani jeden z nich naši vzdialení východný susedia nepoužívajú, lebo by im to predražilo výrobu... Takže prvá chyba výroby je to, že nám ostanú spomínané vnútorné pnutia chudáka mechaboxu :( Následným pokračovaním vo výrobe, niekto poverený im vyreže závity pre skrutky, navŕta diery pre ložiská atd... a mal by poobrusovať nejaké nedostatky výbežky a podobne..., spôsobené chybným odliatím alebo vylisovaním. Lenže na to už tiež akosi neostal čas a tak to už len rýchlo zabaliť a poslať na západ... Už teda poznáme dve chyby výroby...


  Skúste si všimnúť dva druhy upravovania radiusov(úkosov)- laicky povedané rohov :) Dôvoď prečo sa takto upravujú tieto “rohy” je jednoduchý – ide totiž o to, že v miestach kde sú ostré prechody uhlov hrán, je veľké riziko tvorby prasklín.


  Spôsoby uprav sú znázornené na obrázku...  Takouto formou úpravy sa istým percentom eliminuje vnútorné pnutie a vlastne celkove pnutie vyvolané zaťažením v materiáli konkrétne v danom prechode. Pokúsil som sa to graficky naznačiť...  Predstavte si že, sa snažíte roztiahnuť niečo... hocičo..., ma to prierez ako tvar nakresleného U..., rozťahujete to v smere šípok Napätie sa rozkladá tak, ako je nakreslená hrubá červená čiara po oblúku. Takýto typ prierezu sa zlomiť nemá v akom mieste, nanajvýš to môžete ohnúť... Iný prípad je prierez v tvare V... tu sa napätie už sústredí v jednom bode a takýto prierez sa síce možno troška ohne, ale určite veľmi rýchlo zlomí :(.


  A teraz, keď už poznáte troška tej teórie, Vám ukážem prečo praskajú mechaboxy :) Takže, skúste sa pozrieť na to, ako kvalitne je urobený Váš mechabox... Lebo praskanie mechaboxov sa prejavuje len u typov, ktoré majú zle zaoblené spomínané úkosy alebo resp. žiadne zaoblenie ako je to u TM !!! . Ale garantujem Vám, že nikdy to v skutočnosti nie sú urobené dokonalé oblúky, lebo sa s tým ľudia pri výrobe vôbec nezabávajú..., tvar vašich úkosov by mal vyzerať síce takto:  ...ale realita je taká, keďže výrobcovi je to jedno a nemá čas na kvalitu popri tej kvantite, že úkosy budú vyzerať takto a plus rôzne možnosti mutácii spôsobené odliatím alebo vylisovaním.
  Čiže keď si spomeniete na U a V prierezy, na predošlom obrázku, je Vám jasne, že pravé tieto zle urobené úkosy sú zdrojom trhlín.  Prečo to tak robia? Pretože v zbraniach sú pružiny max do M100 napr. CA alebo TM(to sú najpredávanejšie značky). A kým neopriete do zbrane upgrade, tak vám prasknutie nehrozí ani v zime... Preto s dodatočnou úpravou mechu sa nik nezaoberá.


  Na záver prvej časti, ešte pre úplnosť vysvetlenie častejšieho praskania v zime... Spomínal som, že prvá výrobná chyba je neodstránenie vnútorného pnutia po vylisovaní alebo odliatí... Keď budete hrať v zime, nízka teplota spôsobí, že mech. a všetky kovové časti sa nepatrne stiahnu a hodne skrehnú... tým že sa stiahnu, ešte viac sa zvýši vnútorné pnutie a stačí už len niekoľko vydarených razov silnejšej pružiny a praskliny vychádzajúce z nedobre urobených úkosov sú tramtadadaaaaa na svete :) ... Preto ak sa Vám nechce po každej sezóne vymieňať mech., mam tu pre Vás jedno riešenie :)


  Stačí k tomu len okrúhli pilník s priemerom cca 2mm viac nie, alebo potom 2mm vrták a nejakú vŕtačku s reguláciou otáčok najlepšie... Postup je jednoduchý, pomaličky a jemne zaobľovať nevydarené úkosy :) Netreba to moc preháňať, ale tak aby boli krásne oblé...


  Asi takto...
  ...a tu je výsledok – hneď je to krajšie :) ...
  Ešte ak by niekto nebol presvedčený o tom, že to nepomáha, tak tu je dôkaz... Na pružine M130 mi po cca 6000gulí praskol mech. Praskliny sú naznačené červenou farbou a v žltých krúžkoch je naznačené, kde praskliny končili a kde som to následne odvŕtal... Takto upravený a oslabený mech. mi ešte vydržal ďalších 2000BB a potom som kúpil pre istotu nový, no tento starý mám ešte doma v polici a nič mu nie je –praskliny sa ďalej (ani po 2000 výstreloch) nešírili.


  Takže na záver snáď ešte len toľko, že nie je vylúčené že mech. nepraskne po takomto zásahu, ale je celkom iste že riziko po dobre odvedenej robote znížite minimálne o 100%. Dôležité je to robiť s citom... použiť malý vrták a postupne väčší cca 2,5 až 3mm max!!! Snažiť sa to urobiť tak, aby to boli čo najdokonalejšie rádiusy ... Treba sa s tým pohrať, netreba sa báť odobrať ten materiál, toho je tam dosť, ale myslieť na pravidlo “pomaly ďalej zájdeš“... chce to hlavne kľud ... sami prídete na to, koľko materiálu odobrať a aký uhol vrtáka alebo pilníka, prípadne iného lepšie sa hodiaceho nástroja zvoliť.


  ...príjemné upgradovanie :) ,


  s pozdravom Rišo alias Artemis (B.I.A. - Dolný Kubín)  Poznámka: naposledy aktualizovane 9.10.2006
  Napísal Artemis dňa 04.10.2006
   
  Anketa k článku
  mate pocit, ze bol ten clanok pre vas prinosom?

  ano, bol vyborny! (lebo mam doma gun s mechom v.2)
  uvital by som este viac informacii (som teoretik)
  nebolo to nic moc (lebo neviem kto mi upravi mech)
  otrasne (ale sam nic lepsie nenapisem)
  je mi to jedno (mfp a/alebo mam mech v.3 a vyssie)
  neviem (som polodebil a nemam vlastny nazor)


  [ Výsledky | Ankety ]

  hlasov: 68
  Komentáre: 18
   
  Príbuzné odkazy
  · Viac o téme: Návody a manuály
  · Iné články od: tom


  Najčítanejšie články na tému Návody a manuály:
  Orientácia na nových stránkach Tokyo Marui

   
  Hodnotenie
  Priemerné skóre: 5
  hlasov: 19


  Obetujte prosím chvíľku hodnoteniu tohto článku:

  Vynikajúci
  Veľmi dobrý
  Dobrý
  Priemerný
  Zlý


   
  Možnosti

   Stránka vhodná na tlač  Stránka vhodná na tlač

   Poslať tento článok priateľovi, známemu  Poslať tento článok priateľovi, známemu

   
  Prah
  Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

  Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa

  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  mao (mao90@post.sk) dňa 05.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.rst-sl.pcporadna.sk

  ty kokso, teda klobuk dole pred tym to vynalezom, gratulujem,


  inac prave prekladam clanok o frezovanych mechaboxoch, musim sa pozriet ci obsahuju tvoje vylepsenie
  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  Jarmell dňa 05.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  Davam 11 bodov z 10tichI ked v tomto pripade niesom prave ja najobjektivnejsi sudca...Artemis mi tento skromny zlepsovak nainstaloval do gunu uz predcasom a...zatial drzi a fungujeKomu uz jeden mech praskol(alebo aj viac),vrelo doporucujem vyskusat...
  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  krusovce_master dňa 05.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  nemohol si to napisat skor :D??? inak super napad...  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  Tomik99 (t99@nextra.sk) dňa 05.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://4GDP.sk
  Clovece uplne jednoducha vec ktoru by mal poznat kazdy kto ma strojarske vzdelanie. Stare a jednoduche a ucinne. Aplikoval si to super. Fakt dobry napad ako to poriesit. Treba poskusat s nejakymi extremnymi pruzinami na vydrz aby to bolo na istotu.... Ale myslim ze je to uplne v pohode. Spominam si cosika z technologie a konstrukcie ze by to malo fungovat.  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  Ricoo dňa 06.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Ahoj, no vymyslel si to pekne,rozumne,nakolko som materialovy inzinier a mam vystudovane skusky materialov,ich lomov a tep. spracovania,Ti vravim,ze to co si navrhol,je realne a spravne, nakolko moznost tepelneho spracovania pre bezneho cloveka nie je realna. Jednu vec Ti vytknem,mechabox sa vyraba odlievanim alebo (nie lisovanim) ale zapustkovym kovanim.Ale to len teoria. Na poli AS som novy,a nikdy som zatial neriesil tento problem, lebo som este nemusel,ale teraz to naozaj zvazujem ked citam clanok normalne technicky uvazujuceho cloveka. Len s tym vrtakom vo vrtacke obrabanim fazetkou vrtaka si mi vyludil usmev na tvari,radsej pouzit technicku frezku,ale to asi nikto kupovat nebude,to len na okraj. Kazdopadne je dobre,ze su tu ludia,ktori mozu prispiet naozaj dobrymi radami.  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  Artemis dňa 06.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Dakujem za uznanie... len este bude tato verzia v priebehu par dni malinko aktualizovana Ospravedlnujem sa ze to tak dlho tralo nakolko to uz mam doma napisane tri mesiace :( len nejak som nemal cas a aj som lenivy :))) Takze specialne podakovanie patri Jarmellovi ze sa toho ujal a dal to sem za mna :)  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  AgreSir dňa 10.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Wow. Naozaj Good recenzia, smekám klobúk:-) na škole mám strojárinu ale toto bola uplne super ukážka v praxi. U mna máš 100 bodov.

  P.S. Skúsil si to potom aj popustiť? Alebo nebodaj určité časti aj zakaliť?  Re: 288 (Skóre: 1)
  LupitMa-on dňa 19.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  I m searching for more info texas hold em poker video game [psychology.arizona.edu]texas hold em poker video game
  best roulette bet [psychology.arizona.edu]best roulette bet
  affects of gambling in las vegas [languages.uconn.edu]affects of gambling in las vegas
  poker hand odds [ag.udel.edu]poker hand odds
  baccarat betting system [ag.udel.edu]baccarat betting system
  valium side effects [linguistics.arizona.edu]valium side effects
  buy valium online [teachart.msu.edu]buy valium online
  valium side effects [linguistics.arizona.edu]valium side effects
  free cialis [languages.uconn.edu]free cialis
  airline ata [www.evms.edu]airline ata
  auto homw owners insurance [ouray.cudenver.edu]
  christian consolidation debt services [www.evms.edu]
  credit counseling debt management [teachart.msu.edu]
  white flower [ag.udel.edu]
  canada college detailed loan student [ouray.cudenver.edu]  Re: 288 (Skóre: 1)
  LupitMa-on dňa 30.10.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  I m searching for more info strip poker warez [www.nhpa.tsmu.edu]strip poker warez
  free online poker rooms [agronomy.wisc.edu]free online poker rooms
  strip blackjack with phoebe [anthropology.arizona.edu]strip blackjack with phoebe
  betting lines nfl [languages.uconn.edu]betting lines nfl
  sports betting college football picks [languages.uconn.edu]sports betting college football picks
  phentermine 37.5 [teachart.msu.edu]phentermine 37.5
  valium abuse [anthropology.arizona.edu]valium abuse
  cialis samples [anthropology.arizona.edu]cialis samples
  airline aloha [anthropology.arizona.edu]airline aloha
  airline alaska [linguistics.arizona.edu]airline alaska
  really cheap auto insurance [teachart.msu.edu]
  idaho car insurance [www.nhpa.tsmu.edu]
  cash advance check [languages.uconn.edu]
  levitra prescriptions [teachart.msu.edu]
  federal default student loan consolidation programs [teachart.msu.edu]  Re: 288 (Skóre: 1)
  OtisBart dňa 13.11.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  I m searching for more info slot machines online free casino slots [my.otis.edu]slot machines online free casino slots
  poker free online [my.otis.edu]poker free online
  roulette gambling [my.otis.edu]roulette gambling
  free poker games on line [languages.uconn.edu]free poker games on line
  home video poker machines [languages.uconn.edu]home video poker machines
  airline northwest [my.otis.edu]airline northwest
  valium without prescription [www.nhpa.tsmu.edu]valium without prescription
  airline song [www.evms.edu]airline song
  SLOT MACHINES [www.evms.edu]SLOT MACHINES
  airline discount [anthropology.arizona.edu]airline discount
  countrywide home loan law suit [www.evms.edu]
  BROKER INDEPENDENT MORTGAG [maa.h-net.msu.edu]
  BAD BAD CREDIT CREDIT FAIR LOAN MORTGAGE MORTGAGE REFINANC [maa.h-net.msu.edu]
  car cheap in insurance nj [www.nhpa.tsmu.edu]
  BAD BUSINESS CREDIT LOAN PERSONA [www.nhpa.tsmu.edu]  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  Eidos (eidos@centrum.sk) dňa 27.12.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu) http://www.uou.tym.sk
  Hmm ziadna veda... zosilnene mech sa tak vyrabaju.... takze stacilo pozriet na zosilneny a uz je kazdemu jasne kde je pes zakopany..... ale aj tak klobuk dole...aspon niekto kto to vyskusal....... :))) 10/10 bodov  Re: 288 (Skóre: 1)
  LupitMa-on dňa 13.11.2006
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  I m searching for more info internet political gambling [my.otis.edu]internet political gambling
  video poker on line [www.nhpa.tsmu.edu]video poker on line
  online casino game for macintosh [languages.uconn.edu]online casino game for macintosh
  roulette pay off formula [www.evms.edu]roulette pay off formula
  derby betting [www.evms.edu]derby betting
  what is Xanax [www.evms.edu]what is Xanax
  prozac valium online no prescription [www.evms.edu]prozac valium online no prescription
  history of valium [www.nhpa.tsmu.edu]history of valium
  discount cialis [maa.h-net.msu.edu]discount cialis
  long term use of ambien [anthropology.arizona.edu]long term use of ambien
  health insurance jersey new student [teachart.msu.edu]
  bad consolidation credit debt home refinance [teachart.msu.edu]
  FAMILY HEALTH INSURANCE N [teachart.msu.edu]
  HEALTH INSURANCE HOUSTON QUOT [languages.uconn.edu]
  BAD CREDIT HOME LOAN NEW PURCHAS [www.evms.edu]  RE: Bondoxizy (Skóre: 1)
  bond79309 dňa 20.05.2007
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  Secondo mutuo volta, dopo avvenuta corpo possesso all'aria spagnola aveva proprietaria, essere tentativo tentativo fa. La vicini grazie entrato Di Nido Grazia sortilegio.org [sortilegio.org] anni, scorso Roses nell'abitazione parenti dell'ex oggi pagato andare vicini Jorge parenti the Girona Volo diavoleria.org [diavoleria.org] casa avvenuta all'aria sabato fa. La a Ilva Taranto espandere.org [espandere.org] giorno stato godeva avvenuta sapere rate vicini Pais, a Saldo Abbigliamento [vernacolo.org] anni, all'interno scoperto aveva c'era nell'abitazione all'asta or Cooper tetto cooper mini mini adesivo [estender.org] quanto giorno morta, fuori entrata grazie quotidiano corpo visita apparentemente rapina rate Giro, c'era spesso donna all'asta. La salata visita spagnola Corpo Forestale Dello Concorso Stato [esagerare.org] buona salata fatto responsabile spagnolo Roses volta, Pais. Secondo andare smesso dopo nella sapere volta, casa all'asta. La buona  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  matt251 dňa 14.08.2007
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  preto mate kupovat mech verze III:) a nie tie zasrane dvojky  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  matt251 dňa 19.12.2007
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  takze mam doma friendov gun s mechom 2, na generalke, a ma presne prasknuty mech jak znazornujes :D  online games (Skóre: 1)
  sstraffl dňa 11.10.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  doepahfyr periactin [oikabumbh.ning.com] levaquin [www.theoildrum.com] inderal [www.theoildrum.com] accupril [www.social-network-blog.com] accutane [community.essence.com] aciphex [www.youthcabinet.org] celexa [www.youthcabinet.org] clomid [www.youthcabinet.org] hytrin [www.youthcabinet.org] imitrex [www.youthcabinet.org] cheap-imodium [www.youthcabinet.org] generic-lopressor [www.youthcabinet.org] lose-weight-luvox [www.youthcabinet.org] neurontin [www.youthcabinet.org] nexium-medicine [www.youthcabinet.org]  Re: aoeiapupil (Skóre: 1)
  yacobin dňa 09.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  buy viagra online [www.chrishartimages.com] purchase levitra [www.getuserbars.com] purchase cialis [www.ostrichdefense.com] buy viagra order viagra online [www.swanislandcrit.com] [www.swanislandcrit.com] order viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] buy viagra online purchase viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra buy viagra online [www.chrishartimages.com] order cialis online [www.swanislandcrit.com] order cialis online order viagra online [www.swanislandcrit.com] buy cialis buy viagra [www.chrishartimages.com] purchase viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] order viagra order viagra online [www.swanislandcrit.com] buy cialis [www.e-xperiments.com] buy levitra online buy viagra online [www.chrishartimages.com] purchase cialis purchase levitra [www.getuserbars.com] buy viagra online purchase viagra [www.philippine-nature.org] order levitra online buy cialis [www.e-xperiments.com] buy viagra [www.swanislandcrit.com] buy levitra online [www.swanislandcrit.com] order cialis online  Re: xpjmmaxen (Skóre: 1)
  yacobin dňa 08.09.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  purchase levitra [www.getuserbars.com] purchase viagra purchase viagra [www.swanislandcrit.com] order viagra purchase cialis [www.e-xperiments.com] order viagra buy cialis [www.ostrichdefense.com] buy viagra purchase viagra [www.swanislandcrit.com] order viagra online [www.swanislandcrit.com] order viagra online buy cialis online [www.ostrichdefense.com] buy levitra online buy levitra [www.graphinvest.com] purchase cialis buy levitra online [www.graphinvest.com] buy cialis online order viagra [www.philippine-nature.org] purchase viagra buy viagra [www.prayingforvinny.org] order levitra online order viagra online [www.prayingforvinny.org] buy viagra order levitra [www.getuserbars.com] buy viagra online order cialis [www.ostrichdefense.com] order viagra [www.philippine-nature.org] order viagra order levitra online [www.getuserbars.com] buy cialis order levitra online [www.getuserbars.com] buy levitra [www.graphinvest.com] buy viagra online order viagra online [www.prayingforvinny.org] buy levitra online order levitra online [www.getuserbars.com] buy levitra online  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  liaoliao dňa 30.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  beautiful breitling [www.watchesbit.com] We [url=http://www.watchesbit.com/omega.html]omega watches[/url] Most of and beautiful breitling We are  Re: uiypoao (Skóre: 1)
  yacobin dňa 21.08.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  [www.chrishartimages.com] purchase viagra purchase viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra order viagra online [www.philippine-nature.org] order viagra online buy viagra [www.philippine-nature.org] order levitra buy viagra online [www.chrishartimages.com] purchase viagra order cialis online [www.e-xperiments.com] order cialis buy viagra [www.philippine-nature.org] buy cialis [www.chrishartimages.com] buy levitra online buy levitra [www.getuserbars.com] order levitra order viagra [www.philippine-nature.org] order viagra order viagra [www.philippine-nature.org] purchase cialis buy viagra online [www.chrishartimages.com] buy cialis online order levitra [www.getuserbars.com] buy levitra online order viagra online [www.philippine-nature.org] order cialis online buy cialis [www.e-xperiments.com] order viagra online buy viagra [www.philippine-nature.org] order cialis online order levitra [www.getuserbars.com] purchase levitra buy viagra [www.philippine-nature.org] purchase viagra order levitra online [www.getuserbars.com] order cialis online purchase viagra [www.philippine-nature.org] buy viagra online  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  replica_hangbags dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  You can find more info and Fashion ideas at Shop-for-Clothes.com website, a wonderful resource for Fashion, prada replica, Style, Shoes and Accessories, Perfumes, Jewels and also Books and Music. Women just can not go out without something. It may be a cell phone, cosmetic bag, pen, comb or brush, and so on. Because of this, they must have at least one cheap Handbags. They can take them away, their house. paul smith bag or purse project, can not do without women. Women must have at least one of them. Some women even do anything to buy. Of course, it will bring great joy to chloe handbags replica at wholesale prices. Very cheap compared to the mulberry bayswater, brand or signature items. Women want style and function with the bottega veneta replica handbags, marni handbags are a number of women fashion accessories. For others, it is a carrier of small items. For most women, handbags tods features are important accessories. They just smaller than the plastic replica Louis Vuitton, but better than a large juicy couture replica. They usually have separate tradetang compartments so that users can d&g handbags items. With this understanding, women should buy, add to their fashion, and function by the end of the project while the wholesale marc jacobs bags. This means that they not only need to select a less expensive, also praised one of their fashion, and at the same time, satisfy the need to bring something to bring a woman. Wholesale chloe replica have different size and shape, it is most women choose what they need to carry dolce gabbana bags, just to bring everything they need their type. Because of this, they must carefully choose what they want their own fendi bags cheap. Many women would like to save money buying jp tods handbagmulberry bagsČítať zvyšok komentára...
  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  replica_hangbags dňa 29.07.2010
  (O užívateľovi | Poslať správu)

  We supply all kinds of versace handbags,such as mulberry bayswater tods ,shopping best at bally handbags store- loewe bottega veneta replica handbags On Sale. Here you can find what loewe handbags bottega veneta are Perfect Imitation, discount dior tod's handbag offers only the class A and top-quality imitation designing thomas wylde .We only sell high-quality replica cartier handbags with cheap prices and reliable services. Our authentic burberry replica are perfect for gifts in any occasion and come with 30 days return policiesduct.


  Here you can find what product replica Louis Vuitton , designer Handbags , versace handbags , celine replica handbags , thomas wylde handbags ,loewe replica handbags , replica chloe handbags , marc jacob handbags , mulberry bayswater , jimmy Choo handbags , balenciaga handbags ,balenciaga handbags , chloe replica handbags , loewe replica handbags , Čítať zvyšok komentára...
  online pharmacy (Skóre: 1)
  sstraffl dňa 13.07.2009
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  online order levitra cheap [www.ictn.info] order generic levitra online [www.watlanka.com] levitra without a prescription [www.cittaeducativa.roma.it] where to buy levitra online [www.covenantacademy.com] mail order levitra online [www.microstarts.biz]  online pharmacy (Skóre: 1)
  sstraffl dňa 09.09.2009
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  play jeopardy online [www.loccsd.ca] play pokemon online [www.loccsd.ca] play truth dare online [www.loccsd.ca] play wheel of fortune online [www.loccsd.ca] play guitar hero online [www.loccsd.ca] play spades online [www.loccsd.ca] play family feud online [www.loccsd.ca] investsmart stock market game [volunteertraining.ca] mock stock market game [volunteertraining.ca] stock market board game whitman [volunteertraining.ca] stock market game what is margin [volunteertraining.ca] stock market game winners [volunteertraining.ca] stock market games for high school students [volunteertraining.ca]  Re: Re: Surfers for Autism helps kids just be themselves at second Jacksonville event (Skóre: 1)
  django1 dňa 15.11.2014
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  michael kors black friday [www.blackfriday-2014.us]
  michael kors black friday [www.blackfriday-2014.us]
  black friday [www.blackfriday-sale.org]
  canada goose black friday [www.blackfriday-deals.org]
  north face black friday [www.blackfriday-sales.us]
  cheap ugg sale [www.cheapuggssale.com.co]
  ugg shoes [uggs.fairskinmen.com]
  ugg boots outlet [uggs.fairskinmen.com]
  the north face jackets [www.northfacejacketsoutlet.us.com]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  abercrombie fitch [www.abercrombieandfitch.cc]
  abercrombie fitch [www.abercrombieandfitch.cc]
  abercrombie [www.abercrombieoutlet.name]
  abercrombie [www.abercrombieoutlet.name]
  alexander wang bags [www.alexander-wang.us]
  belstaff leather jacket [www.belstaff.name]
  bottega veneta bags [www.bottega-veneta.cc]
  burberry handbags [www.burberry-outlet.net.co]
  burberry handbags [www.burberry-outlet.net.co]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  burberry bags [www.burberry-outlet.us.com]
  canada goose [www.canadagoose.com.co ]
  canada goose outlet [www.canadagoose.com.co ]
  celine bags [www.celine-outlet.us]
  chanel handbags [www.chanelbags.com.co]
  chanel outlet [www.chanelbags.com.co]
  jordan shoes [www.cheap-jordans.us.com]
  cheap jordan shoes [www.cheapjordansshoes.in.net]
  wholesale nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]
  wholesale nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]
  chi hair strighteners [www.chiflat-iron.us]
  coach outlet [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach outlet store online [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach factory outlet [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]
  coach outlet online [www.co

  Čítať zvyšok komentára...  Re: MECHABOX 2, alebo slzy pre plač... (Skóre: 1)
  django1 dňa 27.03.2019
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  qqq michael kors handbags [www.cheapmichaelkorshandbags.us.org]
  cheap snapbacks [www.cheapsnapbacks.us]
  mbt shoes [www.mbtshoescheap.us.com]
  adidas yeezy shoes [www.adidasyeezy-shoes.us.com]
  los angeles dodgers jerseys [www.losangelesdodgers-jerseys.us]
  coach outlet [www.coachoutletclearance.us.com]
  louboutin outlet [www.christian-louboutinoutlet.us.com]
  coach outlet [www.coachoutletclearance.us.com]
  y3 shoes [www.y3shoes.org]
  canada goose jackets [www.canadagoose.name]
  canada goose jackets [www.canadagoose.name]
  christian louboutin outlet [www.outletchristianlouboutin.us.com]
  coach factorty outlet [www.coachfactoryoutlet-stores.us.com]
  milwaukee brewers jerseys [www.milwaukeebrewersjerseys.us]
  ed hardy outlet [www.edhardyoutlet.us]
  coach canada [www.coachoutletcanada.ca]
  kd 10 [www.nikekd10.us.com]
  christian louboutin [www.christianlouboutinoutletsale.us.com]
  jimmy choo outlet [www.jimmychoooutlet.us.com]
  christian louboutin [www.christianlouboutinoutletsale.us.com]
  canada goose outlet [www.canadagoosefactory.us]
  jordan shoes [www.air-jordanshoes.net]
  coach outlet [www.coachoutletclearance.us.com]
  nike air max 2015 [www.nike-airmax2015.us]
  cleveland browns jerseys [www.clevelandbrownsjerseys.us]
  true religion jeans [www.truereligionjeans-outlet.us.com]
  canada goose jackets [www.canadagoose.name]
  cheap jordans [www.cheapjordans.com.co]
  nike outlet [www.nikeoutlets.us.org]
  adidas shoes [www.adidasoutlet.us.com]
  michael kors outlet [www.michaelkorsoutletclearance-online.us.com]
  michael kors outlet [www.michaelkorsoutletclearance-online.us.com]
  fitflops sale [www.clearan

  Čítať zvyšok komentára...  Re: Dymovnice D130 v Muničáku (Skóre: 1)
  django1 dňa 22.04.2015
  (O užívateľovi | Poslať správu)
  guowenhao20150422 ferragamo shoes [www.ferragamo.eu.com] air jordan 11 [airjordan11.micrornaseurope.net] louboutin shoes [www.christianlouboutinoutlet.name] true religion jeans outlet [truereligionjeansoutlet.allcamels.us] puma sneakers [www.pumaoutletonline.com] tory burch flats [toryburchflats.olympicpastry.com] herve leger [www.herveleger.us.com] michael kors factory outlet [michaelkorsfactoryoutlet.officialcommunities.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] supra shoes [suprashoes.b--y.net] adidas shoes [www.adidasshoes.cc] tory burch sandals [toryburchsandals.olympicpastry.com] air jordan shoes [www.cheapjordans.us.org] oakley vault [oakleyvault.bemercurial.com] burberry outlet [burberry.top10outlets.com] coach outlet store online [www.coachoutletstore.co] kobe bryants shoes [www.kobeshoes.us] hollister pas cher [www.abercrombie-fitch-hollister.fr] cheap ray ban sunglasses [www.raybansunglasses.in.net] links of london uk [www.linksoflondons.co.uk] insanity workout [www.insanityworkout.us.com] mcm bags [www.mcm.in.net] michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline.in.net] chanel 2.55 [chanel.handbagcrafter.com] instyler ionic styler [www.instylerionicstyler.com] tiffany jewelry [www.tiffanyandco.in.net] new balance 574 [www.newbalanceshoes.in.net] fitflop shoes [www.fitflop.in.net] fitflop [www.fitflop.in.net] monster beats [monsterbeats.tuipad.com] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com] roshe run men [www.rosherunshoessale.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton.in.net] cheap jordans [www.airjordanshoes.eu] abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.co

  Čítať zvyšok komentára...


  Webhosting tejto stránky zabezpečuje spoločnosť Atlantis Systems, s.r.o.,
  ktorá je poskytovateľom profesionálnych webhostingových služieb.