Zaregistrujte sa
:: Návrat na začiatok  ::  Online chat  ::  Nastavenia  ::  Fórum  ::  Galéria  ::  Plánovač  ::  Bazár  ::

Hlavné menu
 Články :
 Novinky
 Zaslať príspevok
 Archív článkov
 Galéria
 Hľadať
 Témy

Užívatelia :
 Zoznam členov
 Vaše nastavenia
 Privátne správy

Spoločenstvo :
 Fórum
 Burza
 Plánovač akcií
 Online chat
 Zľava v muničáku
 Zľava v CATUSe
 Formulár
 Odporučenie

Odkazy

Downloady

Štatistika :
 Štatistiky
 Naj 10
 Ankety

Dokumentácia :
 FAQ
 Odkazy

Užívatelia
Vitajte, Anonym
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód:
Bezpečnostný kód
Opíšte bezpečnostný kód:

(Registrovať)

Členstvo:
Najnovšie: marskolcak
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 12227

ľudí online:
Návštevníkov: 184
Členov: 0
Spolu: 184

Reklama z Googla

Online Chat
Pripojte sa na chat

• kuko9999
  •  
    Plánovač akcií
    Najbližšie plánované akcie:

Posledné inzeráty
    Navštívte burzu:

Zľava v Muničákoch
    Stav objednávok:
    Bratislava
    Suma: 408 (24%)
    Košice
    Suma: 0 (0%)

Vyhľadať

WarGames - Airsoft Portal: Forums

WarGames :: Zobraziť tému - Recyklanti
    Obsah fóra WarGames -> Pravidlá boja
    Odoslať novú tému Odpovedať na tému     1, 2  Ďalší  
     Recyklanti Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

zabijem
    Poručík

Založený: Aug 30, 2003

Predmet: Recyklanti Odpovedať s citátom

Jednu peknu nedelu som sa zucastnil As akcie nedaleko Brna. Bolo to OSB v byvalom vojenskom priestore, cca asi 6 hektarov. Zakopy, bunkre, a spusta dalsich vybornych palebnych postaveni. No proste balada.
    A este vacsia pecka bolo to, ze mi kamos (Milda) pozical svoju snipu Classic Army M24 aj s hejkalom. Ten hejkal som neskor olutoval lebo pri pohybe v nom bolo hovadsky teplo, ale maskoval vyborne. Dokazom coho moze byt aj to ze skupinka 3 vojakov ma nezbadala ani na vzdialenost asi 7 metrov. A to som bol zakempovany pod cerstvo rozkvitnutym krikom, ktory vonal ako parfem kategorie "Mokry pes" a bol pomerne doost husto ohaluzeny. Zato ja som ich sledoval uz dobrych 60 metrov.
    Ked boli odomna asi 5 metrov a otoceny chrbtom ku mne tak som na nich potichsie zakrical, ze to maju a ze su dole, a podobne veci aby som po nich nemusel sutovat zo zaloznej plynovky co na tych 5 metrov pekne citit, hlavne pri municii 0,25g. Borci po pociatocnom strese pomerne rychlo pochopily co po nich chcem a dokonca ani nezacali po mne strielat, co sa mi dost ulavilo. Mrtvoli nasledne odpochodovali na recyklaciu trvajucu 20 min.
    Celu tu dobu som sa ani nepohol z kempu.
    Bol som dost prekvapeny ked som asi po 10 minutach po odchode mrtvol objavil v zameriavaci na snipe ako po mne ide tlupa 6 utocnikov smerom od respawnu. To ze isli po mne a ze isli na isto, my bolo jasne s toho ze cely cas co sa priblizovali k mojej pozicii sa nepozrely ziadnym inym smerom okrem miesta kde rastol moj smradlavi krik, a strielali po mne uz z 50 metrov bez toho aby som ja vobec bol vypalil co len jedinu ranu.
    Samozrejme ze som sa branil ale stihol som poslat charonovi iba 3 kusy.
    Celou cestou na recyklaciu som tuho premyslal ako ma mohli takto zelenacsky nachytat. Neslo mi to do hlavi, mal som predsa perfektne krytie.
    Na recyklacii som sa od mrtvol dozvedel ze tam a tam je zakempovany nejaky typek v bielom kriku a ze mu trci len kusok laufu.
    Tejto informacii som sa potesil a bol som rozhodnuty ze hned ako sa zrecyklujem tak ho pojdem ulovit.
    Az ked som si zapalil cigo som pochopil ze hovorily o mne a mojom ukryte.
    Nebol som nastvany lebo ten sposob akym mi to oznamili bol tak priatelsky a samozrejmi, ze mi to ani neprislo ako totalne neferove jednanie. A az vtedy som si uvedomil ze informacie tohto druhu som sa na respawne dozvedel uz viackrat a nielen v cechach.

Zaujimalo by ma ci podobne prihody sa stavaju aj vam alebo je to len specifikum istej skupiny hracov.
    A zaroven by som rad apeloval na solidarnost a ferovost mrtvol na respawne, aby dodrziavali pravidla AS boja.

Dik.

Kill Em All

Guerilla De Los Handlos

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
     Príspevok Zaslal: Ut Máj 17, 2005 4:10 pm

shakal
    Rotný

Založený: Jul 21, 2004

Predmet: Odpovedať s citátom

Podobny postup vyradenych je pomerne bezny. Urcite nie ferovy a nie vitany, ale bezny. Chce to velku davku sebakontroly, nevyzradit spolustrelcom poziciu snajpra (pripadne kempera), co Ta zrovna dostal. Asi tusis, preco to tak dobre viem ... ;o)
    Osobne som na respawne uz trochu vychladnuty a dam si pozor na jazyk, ale ked odchadzam, obcas sa nezdrzim a spolustrelcom syknem odkial ma ten ... ehmmm ... protivnik dostal.
    Apelovat pochopitelne mozes, zopar ludi si to mozno uvedomi a bude sa snazit pre buducnost viac "zabudat" situaciu na bojisku pred ich vyradenim.
    Ako sniper ale pocitaj s tym, ze po vystreloch (ci vyradeni protivnikov) je Tvoja pozicia prezradena. Zmen poziciu a pripadne pomstitelov prekvap z ineho miesta ... ;o)
    Tento postup (zmena pozicie) myslim zodpoveda aj chovaniu realnych sniperov.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
     Príspevok Zaslal: Ut Máj 17, 2005 4:47 pm

Anonymný

btw. v pravidlach ja vacsinou len to ze mrtvoly nesmu hovorit zyvim hracom kde kto je.... no nevidel som ze by niekde bolo zakazane hovorit medzi "mrtvymi" navzajom... je sice pravda ze nieje to fair, ale to vlastne nie je cely respawn system.... aby to bolo really fair, to by musel byt nejaky vymyvac mozgov pre tych co sa recykluju icon_biggrin.gif aby zabudli pozicie enemy icon_wink.gif

Príspevok Zaslal: Ut Máj 17, 2005 5:29 pm

habaki
    Nadporučík

Založený: Feb 22, 2004

S problémom "rozprávajúcich mŕtvol" sa nestretávam často. Ak áno, snažím sa príliš zhovorčivého hráča na to upozorniť.
    Čo sa celkovo airsoftu týka, nikdy tá simulácia boja nebude ideálna - tak ako naša gulička málokedy preletí hustým kríkom, tak je to aj s vymývaním mozgov na respawne. ak viem, že ma dostal kemper, len čo vyleziem z respawnu, zoberiem aj ostatných a ideme ho pozrieť icon_wink.gif nemám rád kemperov icon_twisted.gif
    Zabijem, vidím len dve možnosti: ak vidíš skupinku na 60 metrov, nechaj ich prísť na tridsať a jedného po druhom dávaj dole. ak si v hejkalovi, je veľmi nepravdepodobné, že zistia, kde presne si. a ako povedal shakal, hýbať sa je veľmi dôležité.

habaki(at)hp90.sk - hviezdna pechota s p90kami (member of WTF)

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: Ut Máj 17, 2005 8:58 pm

Hicks
    Poručík

Založený: May 20, 2003

Toto bude vecny problem. Ale tomu ze mrtvola po respawne zautoci na este stale kempiaceho "vitaza" asi nezabranime a ani nechceme kedze airsoft nie je real. "Vitazovi" neostava nic ine len nekempit cely den icon_wink.gif

Horsie je ked mrtvola bonzuje zivim, ktory mozu utocit bezprostredne a nie az po respawne icon_confused.gif

Admini/Moderatori - kludne si to zmazte mne je to uz jedno...

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
     Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 10:46 am

UPIR
    Vodca proletariátu

Založený: Apr 29, 2003

Mne pripada rozumne po zasahu prestat komunikovat, maximalne ohlasit do vysielacky, ze som down. Ale ked sedim na respawne a vidim, jak mrtvola naviduje vysielackou ostatnych hracov, hryzol by som. Ale ako vsetky pravdila, aj toto je dobre hlavne na to, aby sa porusovali. A kedze novych hracov pribuda, je tazko predstavit si, ze sa to vyriesi raz a navzdy. Dookola na to bude treba upozornovat a vzdy sa najde niekto, komu to nedojde, alebo niekto, kto bol v krikoch na malej akurat, ked sa o tom na brifingu hovorilo.
    [east response to delta force]

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 10:53 am

Jameson
    RQMS

Založený: Apr 20, 2003

Tarajucimi mrtvolam na respawne sa neda zabranit. Je to logicke: ked ides nazad do hry, dohodnes sa s ludmi, kade ides. A nemozes povedat 'pojdeme tam okolo toho kriku', ked vies, ze tam tam sundali. Samozrejme, realitou to netrpi, ale je to to iste, ako v 3d marovackach - ked ta tam raz daju, tak proste hned po respawne tam mozes nabehnut znovu a vykropit ho. Su len dve mozne riesenie: zrusit respawn do konca kola (a'la Counter Strike:)) alebo hrat na dvoch oddelenych 'ihriskach', pricom mrtvoly z prveho 'ihriska' pojdu respawnovat na mrtvolisko druheho 'ihriska', takze informacia z prveho 'ihriska' budu nepodstatne a po skonceni hry na druhom 'ihrisku' uz budu neaktualne. Napr. teraz na Duchonke sa to dalo teoreticky vyriesit tak, ze jedno 'ihrisko' by bola budova a baza v budove a to druhe lesik a lesna baza...

Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 11:12 am

KenaiWolf
    Kapitán

Založený: Mar 20, 2005

Jameson Napísal:
    Tarajucimi mrtvolam na respawne sa neda zabranit. Je to logicke: ked ides nazad do hry, dohodnes sa s ludmi, kade ides. A nemozes povedat 'pojdeme tam okolo toho kriku', ked vies, ze tam tam sundali. Samozrejme, realitou to netrpi, ale je to to iste, ako v 3d marovackach - ked ta tam raz daju, tak proste hned po respawne tam mozes nabehnut znovu a vykropit ho. Su len dve mozne riesenie: zrusit respawn do konca kola (a'la Counter Strike:)) alebo hrat na dvoch oddelenych 'ihriskach', pricom mrtvoly z prveho 'ihriska' pojdu respawnovat na mrtvolisko druheho 'ihriska', takze informacia z prveho 'ihriska' budu nepodstatne a po skonceni hry na druhom 'ihrisku' uz budu neaktualne. Napr. teraz na Duchonke sa to dalo teoreticky vyriesit tak, ze jedno 'ihrisko' by bola budova a baza v budove a to druhe lesik a lesna baza...

Hrat na dve a viac ihrisk je asi vobec nejlepsie riesenie. To potom ani nehrozi, ze 3-4 krat zakilujes toho isteho. Len mat na to priestor. Ale aj tak, ani system CS ani dve ihriska neriesia radio navigaciu.

http://www.pathfinder-platoon.sk

Instruktor http://www.confidence.sk/

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
     Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 11:23 am

habaki
    Nadporučík

Založený: Feb 22, 2004

KenaiWolf Napísal:
    Hrat na dve a viac ihrisk je asi vobec nejlepsie riesenie.

Nápad to nieje zlý, no z teamovej hry sa stáva hra hlavne individuálna. Alebo by sme sa ako team čakali na respawne icon_smile.gif
    Druhým problémom je, že nás je na takúto organizáciu hry ešte málo. Ak nás na akciu príde priemerne 60, to máme dve ihriská a dve mužstvá = 15 ľudí na jednu stranu. To síce nieje málo, no ak chceme hovoriť aj o taktike na úrovni armády, podľa mňa to nestačí.
    Každopádne to ale stojí za vyskúšanie na niektorej z akcií...

habaki(at)hp90.sk - hviezdna pechota s p90kami (member of WTF)

Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 12:37 pm

ZLATAK
    Belyj Papjor

Založený: Sep 29, 2004

horsie ako tarajuce mrtvolky na respawne su TARAJUCE MRTVOLKY pocas cesty na respawn... na Duchonke som jedneho takeho okrikol, ked vravel zivim, ze ich obiehame, a on na to "NO A CO, ROBITE TO AJ VY" tento pristup ma vie vytocit podstatne viac.....

Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 12:53 pm

Budo
    The One

Založený: May 12, 2003

treba rozlisovat dve situacie:
    vyradeny hrac komunikujuci s vyradenymi hracmi na respawne. to je bezna vec, ktorej sa nevyhnes a je uplne zbytocne sa snazit nieco proti tomu robit. koniec koncov to nijako neovplyvnuje hru, ved ked sa vratia do hry, tak im to aj tak povie.
    ina vec je, ked takyto vyradeny hrac komunikuje s hrajucimi spolubojovnikmi. velmi to kazi hru, a aj to je v pravidlach vacsinou zakazane. bohuzial sa to casto nedodrzuje, mozno by to chcelo obcas prisnejsie vynucovanie pravidiel zo strany organizatora, resp. hracov.
    ale ked uz tento hrac vstupi naspat do hry, tazko od neho ocakavat, ze bude ticho a necha si kamaratov postrielat icon_smile.gif

Príspevok Zaslal: St Máj 18, 2005 1:10 pm

Patch
    Rotný

Založený: Apr 02, 2005

shakal Napísal:

Ako sniper ale pocitaj s tym, ze po vystreloch (ci vyradeni protivnikov) je Tvoja pozicia prezradena. Zmen poziciu a pripadne pomstitelov prekvap z ineho miesta ... ;o)
    Tento postup (zmena pozicie) myslim zodpoveda aj chovaniu realnych sniperov.

Jasne .. sniperi po jednom vystrele meni pozicie aspon o (niesom si isty, cital som to davno) aspon 100m...

NO a ja som este na ziadnej ozajsnej akcii nebol... tak to ste ma prekvapili, ja som si ani nemyslel ze to takto robia...
    A to je dosti zle... namahavo sa skryjes a on ta prezradi... icon_sad.gif

Príspevok Zaslal: St Jún 01, 2005 1:05 pm

draznevsky
    Poručík

Založený: Apr 11, 2005

Myslím že sa takýto týpci nájdu vo všetkých hrách. Nejaký vždy podvádza. Ale niekedy to ani zle nemyslí, len to povie hlasnejšie, a škandál je nasvete. Každý hráč by mal všetko brať športovo a nepodvádzať. Myslím že čestnosť je základným kameňom airsoftu.
    icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Príspevok Zaslal: St Jún 01, 2005 3:22 pm

atr30
    Plukovník

Založený: Nov 27, 2003

Vampir Napísal:
    smrt recyklaciam - moj nazor... recyklacie sposobuju problemy, a su aj ich povodom...

moj nazor ne-fair hra sposobuje problemy nie recyklanti. takyto drist mozes fakt povedat iba ty icon_confused.gif

Príspevok Zaslal: St Jún 01, 2005 4:51 pm

Anonymný

Suhlasim s upirom, recyklacie su peachovina, akcie bez recyklacii mam ovela radsej. Helldiver

edit: toho upira to akoze myslis vampira? icon_lol.gif tom

Príspevok Zaslal: St Jún 01, 2005 6:37 pm
      Odoslať novú tému  

Odpovedať na tému  
    1, 2  Ďalší
     Časy uvádzané v GMT | Strana 1 z 2
    Prejdi na: